fbpx

2. vrtulníkové mistrovství České republiky 2016

Již 2.mistrovství České republiky proběhne opět na letišti v Podhořanech ve dnech 18. – 21. srpen 2016. V minulém roce se již jednalo o závod s mezinároní účastí a nebude tomu jinak ani v letošním roce. K dnešnímu datu jsou přihlášeny 4 ruské, 3 německé, 2 polské posádky, dle zdrojů přibudou posádky ze Slovenska, Velké Británie a Běloruska. Za Česko se zúčastní 5 posádek. Dojde k rozšíření soutěžních disciplín v rámci závodu – poprvé se u nás poletí Freestyle. Také letošní rok bude zajímavý tím, že mezi přihlášenými jsou i pilotky – konkrétně Zhuperina Elena, účastnice světových leteckých her konaných v Dubaji na přelomu listopadu a prosince 2015, kde i Česká republika měla zastoupení 2 posádek.

“Věřím v hladký  průběh celé soutěže, vše již máme připraveno a na závod se více než těšíme. Přijďte se všichni podívat. Chceme ukázat, že i Česká republika je schopna hostit závody na vysoké úrovni s mezinárodní účastí. Vrtulníkový sport je zde zcela nový, ve světě více známý, v Česku si teprve získává své první fanoušky. ” Uvedl hlavní organizátor a zároveň účastník závodu Eduard Malina.

Přijďte podpořit české družstvo, které letos již podruhé pojede prezentovat Českou republiku na mistrovství světa ve vrtulníkovém létání!

Abychom mohli naši stránku přizpůsobit představám našich návštěvníků, používáme soubory cookie.