34. Mistrovství světa v plachtění

34. FAI mistrovství světa v plachtění začíná v Benalle v Austrálii v neděli 8. ledna 2017. Ve třech soutěžních třídách se o tituly mistrů světa utkají nejlepší piloti z celého světa včetně šestice českých reprezentantů. Přímo z dějiště denně informuje redaktor airZone.TV Miroslav Oros, který zároveň připraví několik videoreportáží a na únor dokument pro ČT Sport.

Pondělí 9. 1. – 1. soutěžní den zrušen

7:30 (21:30)
Dobré ráno či dobrý večer z Benally! Ve státě Victoria je příjemné ráno s teplotami těsně nad 20°C, bezvětřím a polojasnou oblohou. Meteorologové ale předpovídají zhoršování situace, přibývání oblačnosti a během dne dokonce déšť. Není divu, že „český dům“ u jezera Benalla se probouzí k životu jen pozvolna. Další zprávy po 10. hodině.

10:30 (0:30)
Vzhledem k předpovědi špatného počasí je dnešní soutěžní den zrušen. Další  dny ale vypadají velice nadějně.

 10:30 (0:30)

Vzhledem k předpovědi špatného počasí je dnešní soutěžní den zrušen. Další  dny ale vypadají velice nadějně.

Neděle 8. 1. – Volný den a slavnostní zahájení

Po několika tréninkových dnech, ve kterých čeští reprezentanti předvedli velice dobré lety, je neděle 8. ledna vyhlášena volným dnem. V Benalle je od rána pod mrakem, vane mírný vítr do 5 m/s s teplotou okolo 25 °C. Oficiální zahájení mistrovství světa proběhne od 17 hodin místního času v parku v centru Benally. Čeští reprezentanti využívají volného dne k dolaďování lesku svých strojů a drobných technických nedokonalostí.

V Benalle budou soutěžní kluzáky vlekat v Austrálii oblíbené poníky – Piper PA-25 Pawnee. Ty zcela zaplnily jeden z hangárů.

K vlekání je ale připraven i velmi zřídka vídaný zcela atypický letoun Transavia PL-12 Airtruck. Určitě o něm přineseme některý volnější den bližší informace.

V 17 hodin místního času pak začal zahajovací ceremoniál. Atmosféra a také rozhovory s českými reprezentanty o jejich ambicích na tomto šampionátu jsou zachyceny v následujícím videu.