Třetí závod Světového poháru Paraski

Paraski propojující parašutistickou disciplínu přesnost přistání a sjezd na lyžích, vznikla roku 1950 v alpských zemích, kde prvotním účelem byla nutnost poskytnutí první pomoci a záchrana raněných osob ve špatně přístupném horském terénu. Tj. seskok záchranářů do bezprostřední blízkosti raněného, poskytnutí první pomoci a následný transport raněného pomocí lyží do lépe přístupného terénu pro poskytnutí další pomoci.

A co bylo na šumavském Špičáku k vidění? Závod startoval již v pátek 17.2. v dopoledních hodinách obřím slalomem na sjezdovce č. 3., následně se přesunuli na dojezd sjezdovky č. 1, kde byla zahájena parašutistická část a to seskoky na přesnost přistání parašutistů na cíl o velikosti 2 cm. Ano je to tak, nejedná se o překlep.

Cíl tzv. nula má opravdu průměr pouze 2 cm. Parašutistická část závodu pak byla naplánována na sobotu 18.2. po celý den opět na dojezdu sjezdovky č. 1. Kvůli nepřízni počasí však tato část programu byla až v neděli 19.2. O nejlepší umístění se zde v těchto disciplínách poprali závodníci a týmy z České Republiky, Chorvatska, Francie, Nizozemí, Rakouska, Německa, Švýcarska, Itálie a Slovinska.

Více informací zde.