AZ CUP 2017 – druhý závodní den úspěšně za námi

Jako každý rok se ve Zbraslavicích koná od 14. do 22. dubna 2017 tradiční plachtařská soutěž AZ CUP 2017. První letový den byl již 14. dubna, dnes se povedlo uletět další platnou disciplínu.

Hlavní briefing byl v 10:00, grid byl otevřen od 10:30 do 11:00 pro klubovou třídu, pro kombi třídu od 11:00 do 11:20. Odletová páska pro kombi třídu byla otevřena ve 12:34. Disciplína pro klubovou třídu byla zrušena. Deset odvážlivců se vydalo do vzduchu. Čtyři se vrátili na letiště, ostatní sedli do pole. Na trati na závodníky čekaly dvě přeháňky, z toho jedna s krupobitím. Při startu spadlo i pár sněhových vloček, ale to soutěžící neodradilo. V kombi třídě se povedlo všem odletět trať, až na jednoho, který se v Havlíčkově Brodě a další dva to nedotáhli na letiště a sedli v kruhu.

Dubnové počasí předvedlo svou pestrost. Další letový den je naplánován na úterý, Velikonoční pondělí závodníci stráví výletem do nedaleké Kutné Hory s exkurzí do HpH Sailplanes a přilehlých restauračních zařízení.