Ve dnech 5. a 6. května proběhl Mostecký pohár v letecké akrobacii. Na první akci tohoto roku se sjelo celkem 16 závodníků a k vidění byly Z-142, Z-50M, Z-50L, Extra 330 a Super Decathlon.
V kategorii Sportsman létalo 9 soutěžících. Prní místo vybojoval Martin Meloun, který přešel z bezmotorové reprezentace na motorovou akrobacii. Druhé místo obsadil Karel Vobořil a třetí Martin Vlček.
Kategorie Intermediate již nebyla tak obsazená – 4 závodníci na stejném stroji – Z-50M. Výkony byly vyrovnané, chuť vítězit a závodit byla znát. První místo obsadil Lukáš Pařízek, na druhém místě se umístil Vít Ženíšek a na třetím Michal Tvrzník.
Kategorie Advanced byla nejméně obsazená kategorie. Závodníci si do tajných sestav nakreslili spousty záporných figur a rozhodčí se rozhodně měli na co koukat. První místo obsadil Jaromír Čihák, pro kterého to byl první závod ve vyšší kategorii. Druhé místo vybojoval Jiří Pospíšil a třetí Vladimír Machula.
V průběhu celého Mosteckého poháru byla prezentace akrobatického simulátoru, který byl přístupný veřejnosti i závodníkům. Také probíhal workshop Jak fotit letadla vedený Martinou Buriánovou.
Veškeré výsledky naleznete zde.
Další motorová pohárová soutěž je 23. ročník Karlovarského poháru konaný na letišti Toužim již za 14 dní, a to ve dnech 25. – 27. květen 2017.