Šestý závodní den – po odpočinku dlouhé disciplíny

Pátek 26. 5. 2017 – 6. soutěžní den

Po odpočinkovém dnu, kdy i pěkné počasí někde odpočívalo a bylo většinou zataženo, je dnes opět pěkné letové počasí. Na odpoledne jsou vypsány pro všechny třídy polygony se 4 otočnými body. Klubová třída 305 km: Ledeč n.S. – Jihlava – Lety – Zvíkov – Horní Cerekev –  Zbraslavice. Standardní třída 337 km:  Zruč nad Sázavou – Třešť – Drhovle – Lety – Pávov – Zbraslavice. 18m třída 400 km: Jedlá – Jihlava – Planiny – Lnáře – Stonařov – Zbraslavice.

Čtvrtek 25. 5. 2017 – 5. den – odpočinkový den

Po čtyřech odlétnutých disciplínách je dnes na MS v plachtění žen 2017 vyhlášen odpočinkový den. Mistrovství světa je platné, ale očekává se ještě boj. Počasí by mělo být i v dalších dnech plachtařkám více než nakloněné.

VIDEO ZE 4. DNE:
Pořadí žen na MS v plachtění v Zbraslavicích ve čtvrtém soutěžním dnu řádně pročesal vítr. Domácí zbraslavickou Alenu Netušilovou nikde ve známém terénu nepřekvapil a dolétla s velkým náskokem první. Český tým je po čtyřech soutěžních dnech třetí za Holandskem a vedoucí Francií.

Středa 24. 5. 2017 – 4. soutěžní den

Ve Zbraslavicích od časného rána fouká a oblohou se honí hustá oblačnost s nízkými základnami. Přesto vedení soutěže nařizuje na prahu dráhy 33 postavit soutěžní grid. Hlavní briefing je posunut z 10. na 11. hodinu. Počasí se postupně vylepšuje…

AirZone.TV