Plachtařské MČR juniorů – mladí, talentovaní a pole přibývají

V plném proudu je na jihlavském letišti v Henčově čtrnáctidenní juniorské mistrovství České republiky v plachtění. Závodníci toho ale zatím moc nenalétali. Čáru přes rozpočet jim, a pochopitelně i organizátorům, dělá nepříznivé počasí.

„Je to takové vrtkavé. Dnes všechno vypadalo ideálně, a vidíte, zase pršelo,“hlásil ve středu odpoledne po přistání plachtař Karel Novák.

Ohodnocena byla zatím pouze jedna disciplína. „Středeční let jsme nakonec rovněž nebodovali. První týden počasí šampionátu dvakrát nepřeje. Doufejme, že ve druhém to bude lepší,“ dodal spolupořadatel Vít Svoboda v Aeroklubu Jihlava.

Plachtaři setrvají na Henčově do příštího pátku, kdy mistrovství oficiálně končí.

Rozhovor instruktora bezmotorového létání Aeroklubu Jihlava Františka Švece na Českém rozhlase Vysočina

Jihlavské listy napsali o Juniorském MČR 2017.