Plachtařské Mistrovství České republiky juniorů je u konce

Ceny jsou rozdány, závodníci odjeli domů. Na jihlavském letišti v Henčově v sobotu skončilo čtrnáctidenní mistrovství České republiky juniorů v plachtění.

I když mu první týden počasí nepřálo, hodnotili účastníci šampionát jako povedený. „Nemělo to chybu. Bylo to jedno z mála mistrovství, které proběhlo bez jakýchkoli schválností. Udělené penalizace padly za nízké průlety, a jsou stanoveny penalizačním řádem,“ konstatoval s potěšením spoluorganizátor akce Jiří Mokoš.

Mladí plachtaři absolvovali celkem sedm bodovaných disciplín. Po sečtení výsledků se mohl radovat z titulu, a to jak v juniorech, tak v kategorii akademiků, Jan Viskot z Břeclavi. „Je to super, mám radost. Ale musím říci, že jsem měl i trochu štěstí,“ řekl. Juniorkám kralovala Barbora Kubíčková z brněnských Medlánek. „Škoda, že tu nebyly dvě konkurentky, s kterými jsem chtěla změřit síly. Ovšem to nemění nic na faktu, že mám velkou radost,“ uvedla.

Medailisté mistrovství

Junioři: 1. Jan Viskot (AK Břeclav), 2. Karel Novák (AK Mladá Boleslav), 3. Jaromír Macoun (AK Jičín).

Akademici: 1. Jan Viskot, 2. Karel Novák, 3. Jan Zapletal (AK Kroměříž).

Juniorky: 1. Barbora Kubíčková (AK Medlánky), 2. Michaela Vláčilíková (AK Luhačovice/Holešov), 3. Daniela Fraňková (AK Hořice).

Zdroj: Jihlavské listy