Mistrovství Evropy v plachtění – den osmý

Zpočátku to nevypadalo moc nadějně, když ve 12:15 byl vypuštěn chroust. Meteorolog předpovídal vytvoření kumulů, nakonec se však létalo v čisté (označení pro stoupavé termické proudy, které se tvoří nad terénem nikoliv pod tvořícími se oblaky). Ve 12:45 bylo rozhodnuto o vypuštění klubové třídy. Hned následovala třída standardní a nakonec 20 metrová. V průběhu vypuštění všech tříd „zkrachovali“ pouze 2 kluzáky, Slovenský a Italský pilot, kteří požádali o nový start. Na trať tedy odešli všichni závodníci. 

V klubové třídě přistálo 13 z 31 pilotů do pole. Ve standardní třídě to nedotáhli pouze 2 piloti z 27. A ve 20 metrové třídě doletěli všichni zpět do Moravské Třebové. 

Druhý letový den se nakonec vydařil, je odletěná další disciplína, avšak Čechům se dnes až tolik nedařilo.

V klubové třídě Michal Lešinger skončil 12., Tomáš Suchánek až 20. Ve standardní třídě se klukům vedení nepodařilo udržet a Pavel Loužecký skončil na místě 10., Miloslav Cink v těsném závěsu na místě 12. Ve 2o metrové třídě naopak kluci zabojovali a Rendla a Rendla (otec se synem) dnešní disciplínu vyhráli. Přesto je pořád sráží první nepodařená disciplína a z celkového posledního místa je dnešní výhra posunula na předposlední místo. Pokud však zabojují i zítra, kdy opět by měla být pouze čistá termika, tak by je to už mohlo výrazně posunout v žebříčku nahoru. Posádka horák a Kusbach také zabojovali, dnes to však stačilo na 12. místo a v celkovém pořadí se pouze prohodili s rodinou Rendlů na první místo od konce.

Jak dopadne 9. den Mistrovství Evropy, teprve 3. letový den? Zvládne se odlétat 4 platné disciplíny, aby Mistrovství Evropy bylo platné před příchodem studené fronty?