Mistrovství Evropy v plachtění – den devátý

8:00
Počasí vypadá opět dobře. Startovat se bude z dráhy 08. Klubovky poletí race 236 km, standardy také race 260 km a 20metrová třída taktéž race na 251 km. Tratě povedou jihozápadně od letiště na Jihlavsko. Briefing v 10 hodin.

10:00
Ve 12 hodin bude vypuštěn sniffer a hned poté by měly začít první starty. Očekává se modrá termika s minimem kupovité oblačnosti.

14:30
Všichni jsou ve vzduchu. Na obloze jsou dokonce oproti předpovědi kumuly a dostupy jsou přes 2000 metrů nad mořem. Vypadá to na pěkný let.

15:50
Letmý pohled na live tracking: V klubové třídě za to dnes vzali Němci. Na trať vyrazili první a nezdá se, že by je zbytek pole doháněl. Do cíle jim zbývá cca 70 km. Ve standardech také letí v čele Němci, zdá se, že jde o taktiku celého národního mančaftu. Do cíle zbývá ale ještě přes 100 km.

17:30
Všichni piloti, tedy kromě zřejmě krajinou se kochajícího slovenského reprezentanta Schullera, jsou doma, mimo letiště dnes neskončil, a doufáme, že ani neskončí jediný kluzák. Přestože mohly být vypsány zřejmě i delší trati, piloti jsou s letovým dnem spokojení. Třetí disciplína bude platná, čekáme na výsledky.

19:30
Klubovou třídu dnes vyhrál opět Tomáš Suchánek, Michal Lešinger byl pátý. Jaká škoda, že Tomáš včera přistál do pole. I tak si český reprezentant polepšil a z 15. poskočil na 10. místo. Michal Lešinger také poskočil a průběžně už je sedmý! Do vedení se dnešním druhým místem dostal Boris Zorz ze Slovinska.
Ve standardní třídě sice česká dvojice dnes nezářila, ale ani si nepohoršila. Miloslav Cink byl až 17., ale drží třetí příčku. Pavel Loužecký po 19. místě klesl na sedmou příčku. Jak je ale ve standardní kategorii zvykem, rozdíl mezi prvním a desátým je 150 bodů. Po dnešku průběžně vede Louis Bouderlique, disciplínu vyhrál Němec Marko Zettier.
Ach ty dvacetimetrovky… Po včerejším vítězství v disciplíně je dnes dvojice Tomáš a Matěj Rendla na posledním 16. místě a Jan Horák s Jiřím Kusbachem jsou jen o příčku před nimi. Vítězí opět dvojice Kawa / Matkowski.
V poháru národních týmu se Česká republika zatím krčí až na 12. místě. Vede Polsko, druhá je Francie a třetí Rusko.

S naší reportáží pokračujeme opět zítra, kdy má sice foukat silnější vítr, ale mělo by být letovo. Pokud se podaří uletět v úterý platnou disciplínu, bude mistrovství Evropy platné a všem spadne veliký kámen ze srdce.

Zadání tratí a průběžné výsledky můžete sledovat zde.
Live tracking můžete sledovat zde.
Další novinky a fotografie naleznete na webu mistrovství EGC2017.cz.