Světový pohár v klasickém parašutismu, 5. kolo v Thalgau

Ve dnech 8.-10. září 2017 proběhlo 5. kolo světového poháru v klasickém parašutismu, tentokrát pod vedením HSV Red Bull Salzburg v rakouském Thalgau. Mezi 185 závodníky opět zářily na stupních vítězů české barvy.

V kategorii žen získala výborným výsledkem – 7cm – krásné  2. místo česká reprezentantka Andrea Funková a dále v kategorii juniorů opět zabodoval Petr Chládek z ASD Dukla. Ten si připsal výsledkem – 9cm – 3. místo v této kategorii.

Nelze opomenout, že i další české reprezentantky se v konkurenci 23. závodnic neztratily. Daniela Macichová se shodným výsledkem 7cm obsadila neoblíbenou bramborovou pozici a Michaela Mynářová 11. místo (závodila za tým Slovenska).

V kategorii jednotlivci muži byla konkurence oproti ženské kategorii značná. Opravdu se hrálo o centimetry. Výsledková místa se obsazovala až do počtu 162.                 I zde se čeští reprezentanti neztratili. Nejlepší umístění, a to      6. místo obsadil Petr Směšný  s výsledkem 4 cm! Ostatní čeští parašutisté s výsledky od 8 cm – do 40 cm obsazovali výsledkové pozice  až do 145. místa.

Nejlepší český tým Czech republic military team I obsadil v kategorii týmů 4. místo. Tým  Czech republic military team II obsadil 7. místo, tým Aeroklub Plzeň obsadil 15. místo a tým Czech Paraski team obsadil 26. Místo.