Finále Moravského poháru – počasí vše překazilo, pohár je uzavřen

V sobotu 16.9.2017 byla na Moravě ukončena soutěžní sezóna parašutistů v disciplíně Přesnost Přistání (PP) Finálem Moravského poháru.

Bohužel nám nepřálo počasí (viz tel. přenos ze dnů NATO), ale pořadatelé, závodníci, rozhodčí i posádka projevili neobyčejnou trpělivost a optimismus. Odměnou jim byly seskoky z letounu An-2, když se přece jenom podařilo v odpoledních hodinách využít chvilkového zlepšení počasí a zahájit soutěž. V průběhu druhého kola však muselo letadlo z důvodu malé výšky opět přistát a nám bylo jasné, že dál to nepůjde. Bohužel nebylo ukončeno celé druhé kolo, a tak nemohly být tyto finálové seskoky připočteny k celkovému pořadí Mor. Poháru.

To ale nezkazilo nikomu ze zúčastněných náladu při vyhlašování nejlepších závodníků celého ročníku Moravského poháru 2017. Toto finále bylo pokusem o zvednutí prestiže celého seriálu této klubové soutěže, pokusem o přilákání sponzorů a odměnou pro závodníky, kteří obětují po celou sezónu svůj volný čas a nemalé finanční prostředky, aby tyto malé klubové soutěže mohly vůbec ještě existovat. Tento svůj cíl Finále MP splnilo. Pořadatel si vyzkoušel, že na celý projekt MP se daleko lépe shání sponzoři, což se projevilo ve věcných cenách pro prvních pět soutěžících i nejlepší kadety v hodnotě několika desítek tisíc korun i ve finančních prémiích. Bohužel tento projekt měl asi jepičí život a tento první ročník byl i posledním. Důvody jsou známé, ale nechci je psát tady.

Vítězem celého ročníku se stala poprvé v historii žena Lenka Buršová z Paraklubu Hranice, před Karlem Štenclem z Paraklubu Olomouc a Romanem Fouskem z Paraklubu Hranice. Nejlepším kadetem se stal Petr Hlaviczka z Paraklubu Hranice.

Kompletní výsledky.

Za pořadatele Finále MP Rosťa Salamon