Poslední bezmotorová akrobatická soutěž – Mladoboleslavský pohár

V sobotu 23. září 2017 jsme na mladoboleslavském letišti mohli vidět přehlídku všech kategorií, které jsou stanoveny v  letecké akrobacii. Objevilo se také spousty nových tvářích na závodním poli. Jediné, co závodu stálo v cestě, byla nasouvající se fronta od severu. 

V kategorii, která má navnadit piloty na neomezené možnosti akrobacie, kategorie Basic, se na prvním místě umístil teprve 16 student vojenského gymnázia. 

V kategorii Sportsman, kde již prvky jsou náročnější, přesto se hlavně skládají z těch základních, se na prvním místě umístil Michal Richter. 

V kategorii Intermediate poprvé na domácí půdě zvítězil René Šuman se skoro 100 bodovým náskokem. Při odletěné jedné sestavě je to obrovský rozdíl a René potvrdil, že se stal mistrem České republiky naprosto zaslouženě. 

V kategorii Advanced překvapil Josef Rejent, který vybojoval první příčku. Josef se v posledních měsících spíše věnuje tréninku mladých pilotů, ale učení naučí nejvíc. Bude Josef příští rok horkým želízkem v ohni na mistrovství světa v bezmotorové akrobacii, které se koná v České republice, na letišti Zbraslavice?

V nejvyšší kategorii se nejlépe umístil Miloš Ramert. Sestavy byly dost náročné, základny mraků neměly potřebnou výšku, jelikož kategorie unlimited se letěla jako poslední a nasouvající se fronta udělala své. Nakonec se vše odlétalo, kategorie basic zvládla dokonce odlétat 2 sestavy a tím se mohl letošní bezmotorový akrobatický rok uzavřít. 

Všem zúčastněným gratulujeme a nejpozději se shledáme na jarním školení bezmotorových akrobatů, pravděpodobně pořádaný v měsíci únor. Místo a datum bude během listopadu či prosince upřesněn. 

OSK pro leteckou akrobacii děkuje organizátorům za perfektně zvládnutou organizaci.

Výsledky.