Kemp juniorských talentů ve větrném tunelu

O druhém prosincovém víkendu proběhl v pražském větrném tunelu Hurricane Factory tento rok již druhý tréninkový kemp juniorů s podporou Aeroklubu ČR. Zlepšení všech tréninkových skupin bylo značné.

Rapidní vývoj zaznamenávají především junioři, kteří se teprve nedávno začali věnovat freefly pod vedením Radka Meduny. Pro děti věnující se tomuto sportu déle se kemp nesl ve znamení sestavování a ladění sestav na první závody. Děti s Michalem Armaiem dali dohromady své vůbec první volné sestavy, které předvedou při mezinárodním závodě Global Kids Challenge 12.12. v pražském tunelu. Tohoto závodu se zúčastní také letecky nejvyspělejší junioři, kteří se při tomto kempu s trenérem Jakubem Harrerem soustředili především na provedení povinných prvků. Závod Global Kids Challenge je pro tyto juniory teprve generálkou před prvními velkými závody v disciplíně freestyle, které absolvují v belgickém Charleroi o následujícím víkendu.

Děkuji všem zúčastněným za soustředění a nasazení v průběhu celého víkendu, Hurricane Factory a Aeroklubu ČR za jeho umožnění. A všem budoucím závodníkům přeji hodně štěstí a úspěchů.

Jakub Harrer

Krátké ohlédnutí za listopadovým juniorským kempem ve větrném tunelu 

V pražskom Hurricane Factory tunelu sme v novembri organizovali freefly kemp juniorov, ktorý bol financovaný MŠMT ČR. Tieto dotace pre nás získal Aeroklub Českej republiky. Kempu sa zúčasnilo 11detí, ktorí sú členmi Hurricane factory clubu a lietajú pravidelne v tunelu, 9 detí českej národnosti 1 ukajinskej a 1mexickej.

V novembri sme mali k dispozícii 6 hodín, ktoré sme prerozdeli deťom, podľa úrovne lietania, a možnosti zdielania tunelového času. Niektori juniori sa tento rok ešte zúčastnia pretekov v Belgicku a IBA global kids challenge.

Juniori boli pod vedením tímu trénerov Hurricane Factory Praha, Jitka Mančíková, Jakub Harrer, Radek Meduna a Michal Ármai.

Tunelový kemp prebehol úspešne, juniori si kemp užili, naučili sa veľa nových leteckých zručností, ktoré využijú pri najbližších pretekoch.

Za organizáciu a kempu ďakujeme Aeroklubu ČR, Hurricane Factory Praha a Mgr. Radkovi Medunovi, zúčastneným juniorom za skvelé výkony a taktiež rodičom detí. Budeme sa tešiť na nasledujúci kemp v decembri a na kempy v roku 2019.

Michal Ármai