Juniorští parašutisté jsou mistři a vicemistři světa!

Výprava FS4 na WISC 2019 se skládala ze dvou týmů. Tým juniorů – HF Cubs ve složení Sabina Cioleková, Adéla Veselá, Viktoria Nováková a Karolína Henková. Tým Open – HF Flaing Circus ve složení Lukáš Kadeřábek, Jakub Klapka, Dagmar Bezděková a Martina Vaváčková.

Doprava na MS proběhla třemi auty – Daniale Henková přivezla dceru Karolínu již v neděli, Flying Cirkus a Cubs dorazily v pondělí protože v úterý v 6:30 jim začínal trénink – 15 minut pro každý tým. Výpravy se kromě paní Henkové zůčastnil Jan Klapka jako kouč obou týmů.

Slavnostní zahájení s vylosování sestav proběhlo ve středu 17.4. kde byla nastoupená celá Česká výprava (19 účastníků) 2xFS4, 1xDW4, 2xDW2, 1x FF open, 2x FF Junior.

Závody začali ve čtvrtek ráno 18.4. a Open kategorie odlétala 4 kola a Junioři kola tři. Po prvním dnu bylo zřejmé, že soutěž Juniorů bude napínavá a HF Cubs minimálně pozlobí tým Francie, protože měli po třech kolech 1 bod náskok. Tým HF Flying circus se pohyboval na 10 místě s velice dobrými výsledky v každém kole.

Druhý den závodů juniorky ukázaly svojí silnou stránku ve 4 kole, kde odskočily od soupeřů o 9 bodů na jednom kole a tento náskok již neztratily do konce soutěže.

Finálová kola probíhala v sobotu ráno a oba týmy udržely své pozice ve výsledkové tabulce. Tým HF Cubs se stal juniorským mistrem světa a kromě medaile se jím podařilo ustanovit nový rekord v počtu bodů za jeden závod. Dosáhli průměru 30,25 bodů na kolo.

Tým HF Flying Circus udržel svojí 10 pozici a po nepovedeném 9 kole se mu podařilo provést poslední kolo na výbornou a nepustili Finský tým před sebe. Průměr 24,7 je nejlepším výsledkem Českého týmu na mezinárodních soutěžích a umístění v top 10 je zasloužené.

Videa lze najít na stránkách pořadatele http://scores.wisc2019.com/ i s bodovým ohodnocením.

Oficiální výsledky jsou k dispozici na stránce:  http://nspace.co.za/intime/InTimeMeetDetails.aspx?CID=50&DBID=1103&MID=23&IT=1

Fotky ze MS lze najít na stránkách pořadatele:https://www.facebook.com/wisc2019