fbpx

Čeští mistři parašutistické skupinové akrobacie zacinkali medailemi v Mostě

Netradičně v pondělí a úterý 26. a 27.8. se na letišti v Mostě uskutečnil 26. ročník Mistrovství České republiky ve skupinové akrobacii. Závodu se účastnilo pět týmů. Čtyři z nich v kategorii AAA a jeden tým v kategorii A.

Počasí soutěži přálo, v pondělí se odskákalo šest kol a zbylá čtyři následující den. V úterý v pět hodin odpoledne bylo hotovo.

I když účast nebyla velká, výkony závodníků stály za to! Vítězný tým Flying Circus potvrdil své kvality a ke zlaté medaili se probojoval s průměrem 14,1 bodů. Následoval jej tým Hvězdy, který si vyskákal průměr 11,2 bodů.

Výsledky celé soutěže jsou k nahlédnutí na stránkách: http://nspace.co.za/intime/InTimeMeetDCDetails.aspx?CID=41&DBID=53&MID=285&MDCID=850&IT=1.

A komu by to nestačilo, může se podívat i na videa ze seskoků zde: https://www.youtube.com/playlist?.

Poděkování patří organizátorům soutěže – Paraklubu Most a firmě Skywalkers, s.r.o., rozhodčím Evě Rozsypálkové, Václavu Červinkovi a Danielu Suchému, který je vedl. A také hlavnímu sponzoru soutěže Aeroklubu České republiky, pod jehož záštitou celá soutěž probíhala.

Po ukončení závodu byl pro účastníky uspořádaný rout a vyhlášení výsledků.

Doufáme, že se do příští sezóny podaří k závodění namotivovat více nadšených parašutistů a zastavit tak sestupný trend účasti na MČR.

Text: Jan „Gejza“ Klapka