fbpx

Mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků 2020

Na závěr letecké sezóny si proběhlo mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků, které proběhlo ve dnech 27.–31. 8. 2020 na letišti v Jaroměři. Díky hojné účasti akrobatů se létalo ve třech kategoriích. V kategorii Sportsman, Intermediate a Advanced. Na postu rozhodčích hodnotila jednotlivé lety skupina tří rozhodčí ve složení Vladimír Machula, Jan Rolinek a David Kaftan. 

Největším oříškem pro akrobaty nebyly tentokrát sestavy či jednotlivé figury, ale hlavně boj s povětrnostními podmínkami, které pro akrobacii nebyly ideální. Nejhorší podmínky byly hlavně při tréninkovém dnu, kdy díky silnému větru nebylo prakticky možné udržet se v akrobatickém boxu a ač se piloti snažili sebevíc, téměř vždy je vítr odnesl přes kilometrový box až za post rozhodčích. V průběhu závodů silný vítr postupně slábl, ale místo něj se objevoval další problém a tím byla nízká oblačnost. 

I přes nepřízeň počasí se povedlo odlétat dostatečný počet sestav, který je nutný pro to, aby bylo mistrovství prohlášené za platné a díky tomu známe mistry České republiky pro rok 2020.

V kategorii Sportsman zvítězil Vilém Říha, v kategorii Intermediate René Šuman a v kategorii Advanced Marek Veselý.

Advanced:
1. Marek Veselý
2. Adam Klenka
3. Adam Toman

Sportsman:
1. Vilém Říha
2. Jan Jílek
3. Tomáš Vala

Intermediate:
1. René Šuman
2. Víťa Čtvrtníček
3. Tomáš Michálek