Národní sportovní agentura a Rejstřík sportu – 2. díl

Minule jsme se pokusili zaregistrovat do Rejstříku sportu – a velká pochvala – mnoho z vás uspělo. z původních 14 aeroklubů jich je v současné době v rejstříku autorizovaných a ověřených 42. Předpokládám, že se jedná hlavně o ty z vás, kteří odeslali ověřovací mail elektronicky.

Kdo ještě není zaregistrovaný a potřebuje vědět jak na to, dozví se to v prvním dílu:  https://www.aeroklub.cz/2020/11/09/narodni-sportovni-agentur-a-rejstrik-sportu-1-dil/

Možná úskalí

Podle zpráv z NSA se stává, že některé mailové klientské systémy odmazávají linky ze zpráv. V praxi se to projeví tak, že ten odkaz, kterým máte e-mailovou adresu potvrdit (zmáčknout zde) nejde zmáčknout, protože systém odkaz zneschopnil. V některých systémech je řešení zprávu přeposlat někomu jinému, kde bude fungovat. Ať už na link kliknout jde nebo ne,  určitě proveďte další krok – a tím je odeslání potvrzeného mailu na NSA. Pokud vám to nešlo, napište na e-mail sekretariátu jméno aeroklubu, IČO a e-mail zadaný v přihlašovacích údajích a zkusíme nějak hromadně vyřešit. Nebudete první ani poslední.

Další postup

Pokud už vám přišel e-mail, že jste ověření, přihlaste se na www.rejstriksportu.cz pomocí vašeho IČO a hesla. Menu vlevo je pestřejší a uvidíte tam pravděpodobně toto:

Klikněte v menu na Sportovní  organizace a pak na druhou šedou ikonku zleva s tužkou – Opravit.

Nyní je potřeba udělat dvě základní věci – změnit typ sportovní organizace na 3 – (Klub /TJ).

Zkontrolovat hlavní činnost:

A pak přiřadit spolek k nějakému sportovnímu svazu. To provedete až úplně na konci stránky v sekci Členství v jiných organizacích stisknutím tlačítka + a přidáním nadřazeného svazu – Aeroklub České republiky. Nejrychleji se vyhledá pomocí IČO: 00537403. Přiřazením pod sportovní svaz a zpětnou autorizací od svazu je zaručeno, že nejste žádný bezvýznamný kuchyňský spolek.

Doporučuji také přidat webové stránky a další kontaktní údaje. Důležité je přidat bankovní spojení na spolek, kdyby přece jen NSA poslala nějaké drobné.

Pokud jste spokojení s údaji, dejte úplně dole na stránce Uložit.

Systém během za čas propojí spolek se zastřešujícím svazem a v tu chvíli jste ve hře. Co dál? Dál bude potřeba přidat sportovce, trenéry, sportovní zařízení… To bude chvilku trvat. Z NSA máme slíbeno, že vyexportují stav před migrací dat. Budeme tedy (možná) mít pro každý aeroklub připravenou dávku se sportovci, které jste nahlásili do Evidence k začátku roku. Vyčkejte tedy prosím s přihlašováním sportovců, pravděpodobně se nám podaří tento proces o něco zjednodušit. V každém případě je jisté, že se změnou zákona je k zápisu do rejstříku sportu třeba zadat rodné číslo (pokud se jedná o našince) a poměrně podrobně bydliště (pokud je členem cizinec). Pokud tedy rodná čísla členů nemáte, musíte je co nejrychleji sehnat.

V menu vlevo najdete i kolonku Sportovní zařízení. Je pravděpodobné, že dotační výzva NSA Provoz a údržba sportovních zařízení (v mailu je špatný link – zkouška bdělosti) bude nějakým způsobem svázána s touto položkou. Dnes (12. 11. 2020) mi pracovníci NSA nebyli schopni potvrdit, jakým způsobem se bude tato dotace posuzovat a jakou metodikou bude s touto agendou svázána – ale prý bude. Každopádně si zatím prostudujte text výzvy, protože to vypadá velmi slibně:

Výzva Provoz a údržba 2021

Děkuji za pozornost a jedna skvělá zpráva na konec – Termín podání žádostí k výzvě Můj klub 2021 se posunul o týden na 23. listopadu 2020. Tato výzva je určena pro děti od 3 do 23 let, tudíž z ní vypadává většina našich juniorů. Je to prostě určeno pro fotbal a další masové sporty. Zprávy z NSA hovoří poměrně smířlivě, že pokud se žadateli nepodaří juniory do systému nastrkat do termínu podaní výzvy, má ji podat tak jak si je spočítal a při posuzování žádosti, pokud bude v počtech rozpor, bude vyzván k opravení údajů.