fbpx

Otevřené mistrovství České republiky v indoor skydivingu bylo zrušeno

Z důvodů mimořádných opatření k potlačení pandemie Covid-19 není možno mistrovství původně plánované v druhé polovině ledna uskutečnit. Náhradní termín zatím nebyl určen.

Jednoho chladného listopadového dne se ve větrném tunelu v Letňanech potkali hlavní manažerka tunelu Hurricane Factory Praha Hana Uríková, mecenáš českého sportovního parašutismu i létání v tunelu, kterému už nikdo neříká jinak než Gejza a taky Eva Turková, sportovní manažerka tunelu a hlavní organizátorka každoročního největšího tunelového klání u nás – Otevřeného mistrovství České republiky v indoor skydivingu neboli Czech Open.

Nikdo z nich na schůzku nešel s nadšením. Všichni už nejspíš tušili, že jeho výsledkem bude rozhodnutí o zrušení osmého ročníku těchto každým rokem úspěšnějších a populárnějších závodů a to nejen u našich sportovců, ale i u těch z ciziny. Důvodem byl jak jinak – Covid-19. Situace už v listopadu vypadala dost nejistě a kompletní uzavření tunelu z důvodu respektování opatření nařízených Vládou ČR od včerejší půlnoci (z 17. na 18. prosince 2020) to jen potvrdilo.

Všichni tři letci a spousta dalších doufá, že jak se situace uklidní, začne se pro závody hledat náhradní termín. Přece jen je to akce, která stojí za to!

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 35 týmů, tj. 98 závodníků z devíti různých zemí (Česká republika, Polsko, Rakousko, Maďarsko, Švédsko, Španělsko, Izrael, Singapur a Austrálie). Závodilo se ve čtyřech různých disciplínách – létání ve formacích, létání ve vertikálních formacích, dynamika a freestyle. A závody už jsou zajímavé i pro širokou veřejnost. Informovala o nich ČT24 i TV Nova a také vlastní online vysílání Hurricane Factory mělo tisíce shlédnutí.

No držme si palce, ať to můžeme zopakovat co nejdřív!

A do té doby ještě zavzpomínejme při videu z loňska