Zbraslavická bílá stopa

 
 
Aeroklub Zbraslavice jako každý rok (pokud je tedy sníh) zprovoznil běžkařskou dráhu kolem letiště. Ta je upravovaná 1x denně většinou ráno před provozem) a vede po okraji letiště. Nástup do stopy je možný jako každý rok u benzinky, pokud nebude místo tak je možné zaparkovat na parkovišti přímo u areálu letiště nebo nedaleko hangáru a do stopy nastoupit u bílé budky stanoviště řízení letů. Jeden okruh má přibližně 4 km.
 
Stopa je samozřejmě zdarma a není nijak organizována – je to pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě. Návštěvníci musí dodržovat platná vládní nařízení, pořádek a pravidla slušného chování. Na místě je také opatrnost, stopu využívají kromě vycházkových lyžařů také sportovci a v noci už byly trénovat i psí spřežení. Na stopu je také zakázáno vstupovat bez běžek, protože se šlápotami od bot zničí. Dráhu se organizátoři budou snažit udržet v chodu co nejdéle, pokud to počasí dovolí.
 
Bílá stopa je také jediná možnost, jak se projít po letištní ploše, na kterou je jinak vstup přísně zakázán. Jako spousta věcí na letištích i tento nápad vznikl z hecu – U vás a sníh? Jestli u vás bude sníh tak…. Ty nevylezeš z auta. Jestli tě uvidím jet na běžkách, tak…   
 
Tak honem, běžky na půdě čekají na svoji příležitost!