8. Slet československých letadel 2021

První zářijový víkend 3.–5. 9. 2021 se uskuteční na letišti ve Vyškově osmý ročník Sletu československých letadel. Stejně jako loni byli pořadatelé nuceni zvolit náhradní podzimní termín, a to kvůli probíhající pandemii.
 
Akce je určena pilotům, provozovatelům a majitelům strojů československé výroby. Nejedná se o klasický letecký den a veřejnost nemá na letiště, kde se akce koná přístup.  Z těchto důvodů je nutné se předem zaregistrovat jako účastník a přihlásit svoje letadlo na stránkách Sletu: https://www.scsl.cz/prihlasky.html 
 
Na Sletu československých letadel se můžete těšit jako už tradičně na společný let velkoskupiny. Podmínky pro účast pilotů a strojů ve skupině čsl. letadel jsou součástí propozic. Na stojánce se obvykle seřadí až stovka strojů značek Zlin, Aero, LET a dalších, účastníci  přilétají z celé Evropy. Společně tak můžeme vytvořit největší živé letecké muzeum na světě. Samozřejmostí na Sletu je vynikající zázemí pro setkávání leteckých nadšenců, kteří mají na této akci jedinečnou možnost potkat se mezi sebou v komorní atmosféře. Zajištěno je také občerstvení a kulturní program.
 
Letošní ročník je zaměřen na připomenutí éry proudových letadel československé výroby. Návštěvníci Sletu se budou moci obdivovat na zemi i ve vzduchu letounům typu L-29 Delfín nebo L-39 Albatros. Nebudou chybět ani raritní speciály proudových motorů vyrobených u nás a další letecké skvosty.
 
Aeroklub České republiky z.s. je hrdým partnerem Sletu československých letadel!