Vzorové propozice pro plachtařské soutěže

Zbraslavice

Sportovní komise Aeroklubu České republiky připravila pro rok 2021 vzorové dokumenty pro plachtařské soutěže. Balíček obsahuje vzorové propozice, bulletin a výpočetní scripty pro seeyou pro třídy Combi a Klub.

Vzorové propozice a co největší harmonizaci českého soutěžního řádu s aktuálním soutěžním řádem FAI včetně včetně všech annexů vyjednala Plachtařská komise (OSK Bezmotorové letectví). Hlavním důvodem pořádat soutěže, které jsou na nejvyšší sportovní úrovni. Dalším jasným argumentem je nemožnost srovnání sportovních výsledků z jednotlivých soutěží v případě rozdílné kvality soutěže. Vzorové propozice jsou ke stažení ve složce Dokumenty – Sportovní komise.

Vzorove propozice a scripty plachtaske zavody 2021
118 stažení 1.1 25.07.2021 13:30 151.5 KB

 

Všechny plachtařské soutěže v ČR jsou také zařazeny do systému IGC Ranking. Zařazení soutěže, která by nesplňovala obecně závazná mezinárodní pravidla by bylo pochopitelně problematické. 

Aeroklub České republiky podporuje a financuje organizaci soutěží v ČR z rozpočtu KKPL a jejich zařazení soutěží do mezinárodního žebříčku IGC z rozpočtu Plachtařské komise. Česká republika je ve srovnání s ostatními zeměmi velmi úspěšná. V první dvacítce nejlepších plachtařů světa nás počtem sportovců přeskočilo pouze Německo: http://igcrankings.fai.org/ Podle počtu získaných bodů i celkového počtu soutěžících pilotů držíme skvělé třetí místo z 39 účastnících se zemí: http://www.sgp.aero/igcrankings/ranking-lists/country-scores.aspx