FF skill kemp v Mostě

Tento víkend (25.–27. 6. 2021) jsme uspořádali událost pro skydivery a členy Aeroklubu ČR na drop zóně v Mostě. Akce určená freefly nadšencům pomáhá zdokonalovat a posouvat jejich dovednosti za volného pádu. Aeroklub České republiky tento projekt podpořil již poněkolikáté. Tento rok jsou plánované čtyři akce tohoto typu: dvě v Mostě a dvě v Prostějově. Sportu se v Mostě daří i přes Koronavirový rok a něco, který máme již za sebou. Děkujeme za pomoc s organizací loadů a dalších věcí usnadňujících plynulý para-provoz, všem zaměstancům a pilotovi za bezpečné starty, lety i přistání. Jen tak dál: Jan Klapka, Radek Hnátek a Pavel Smeták.

Nerad bych se opakoval z minulých let, ale tradice je tradice. Jelikož se jedná o venkovní sportování, tak nás jako již každoročně potrápilo počasí. Pátek musel být kvůli dešti a nízké oblačnosti zrušen úplně a tak jsme se sešli v sobotu ráno v 8:30. Po briefingu jsme šli do vzduchu, a to hned třikrát, než se počasí opět zamračilo. Poslední cestu nahoru jsme museli ukončit ve 3600 metrech a s letadlem pro nepřízeň počasí zase přistát. Stand by se pak několikrát posunul, až byl nakonec sobotní provoz také ukončen. Večer jsme pak poseděli venku a poklábosili s přáteli. Ubytování se řešilo jako obvykle na ubytovně, v karavanovém městečku či v autě. K jídlu a pití jsme během dne využívali letištní restauraci/bar.

Oproti tomu se neděle opravdu vydařila a letiště bylo plné skokuchtivých paragánů. Sraz byl tentokrát již v 7:45 ráno a my vesele pokračovali ve skákání. Do logbooků nám přibylo krásných 6 seskoků. Den není nafukovací, a tak se všichni pomalu loučili a nabiti novými zážitky a dovednostmi odjížděli postupně domů.

Akce měla z všelijakých důvodů pouze polovinu možných účastníků. Již teď se můžete hlásit na zářijový termín, kde je místo pro všechny dovedností úrovně freefly.