PROPOZICE: 9. ročník SOUTĚŽE O POHÁR STAROSTY MĚSTA KOLÍN V AKROBACII NA KLUZÁCÍCH

Kategorie Basic, Sportsman, Intermediate, Advanced. Soutěž je součástí celorepublikového Českého poháru v bezmotorové akrobacii a zároveň postupovou soutěží pro region Střední, Východní a Severní Čechy.

13.–15. 8. 2021 LETIŠTĚ KOLÍN – LKKO

Obecné

1.1.           Organizátor

• Organizátorem 9. ročníku Soutěže o pohár starosty města Kolín (Kolínský pohár, KP 2021) je Aeroklub Kolín, z.s..
  • KP 2021 se koná pod záštitou Aeroklubu České republiky a soutěž je zařazena do národního kalendáře leteckých sportovních akcí 2021 jako postupová soutěž pro region Střední a Severní Čechy.
  • Soutěž je zařazena do seriálu pohárových soutěží Aeroklubu České republiky.

1.2.           Termín, místo konání a program soutěže

• Soutěž se uskuteční na letišti Kolín – LKKO.
  • Termín konání KP 2021 je 13.8. – 15.8.2021.
  • Tréninkové lety budou organizovány v pátek 13.8.2021.
  • V případě zájmu zahájení tréninkových letů před 8.2020 kontaktujte organizátora soutěže. Tréninkový camp probíhá od 1.8.2020 na LKKO. Box bude vytýčen od 7.8.2020 (dle zájmu).
  • Program soutěže:

13.8.2021 (Pátek)

Tréninkové lety, příjezdy, přílety, registrace

14.8.2021 (Sobota)

Briefing

soutěžní lety

vyhlášení výsledků, slavnostní ukončení

16.8.2020 (Neděle)

Náhradní soutěžní den

Odlety a odjezdy

• Změny programu jsou vyhrazeny z organizačních důvodů nebo z důvodu nepříznivého počasí. V průběhu letového dne bude umožněna přestávka 30 minut na oběd.

1.3.           Pravidla

• KP 2021 se uskuteční na základě následujících pravidel:
  • Soutěžní řád AeČR a národní pravidla pro akrobatické soutěže,
  • FAI Sporting Code – General Section,
  • FAI Sporting Code – Section 6 Part 2,
  • Letecké předpisy platné na území ČR/EU.,
  • Místní předpisy pro letecký provoz.
    • KP 2021 se bude konat v kategoriích BAG (Basic Glider), SPG (Sportsman Glider), ING (Intermediate Glider), ADV (Advanced).
    • Na provádění a hodnocení akrobatických letů jsou aplikována národní pravidla, Soutěžní řád AeČR a odpovídající letecké předpisy v případech které se liší od pravidel uvedených v FAI Sporting Code.
    • Výsledky KP 2021 budou vyhlášeny pod podmínkou, že v dané kategorii bude odlétána minimálně jedna disciplína a v jednotlivých kategoriích při účasti nejméně tří závodníků v kategorii.
    • Protest musí být podán písemně předsedovy Jury spolu s poplatkem 1000 CZK.
    • V kategoriích BAG a SPG se budou létat programy: povinná 1, povinná 2 a tajné. V kategorii ING a ADV se budou létat programy: povinná 1 nebo povolná 1 a tajné.
    • Vítězem 9. Poháru Kolína se stane soutěžící s nejvyšším počtem celkově získaných bodů v dané kategorii.

1.4.           Povolné sestavy

• Povolné sestavy (v případě účasti v kategorii ADV) musí být odevzdány nejpozději do 12. 8. 2021 na email: aeroklub.kolin@seznam.cz .
  • Akceptovány budou volné sestavy ve formátu OpenAero (odkaz na sestavu nebo soubor .seq) nebo ve formátu ARESTI VISIO. V obou případech musí být použita nejnovější dostupná verze software a sestava musí být odevzdána v kompletní formě, tedy s vyplněným jménem závodníka a kompletním ABC formulářem.
  • Sestavy ve formátu PDF budou akceptovány pouze ve výjimečných případech a v dostatečném předstihu. PDF musí obsahovat kompletní sestavu s formuláři ABC, jménem závodníka v pravém dolním rohu a výpisem koeficientů na formuláři B.
  • Ručně kreslené či jinak sestavené volné programy nebudou akceptovány.

2.             Startovné, organizace a registrace

2.1.           Startovné

• Výše startovného pro soutěžící je 1000 CZK.
  • Soutěžící, který není členem AeČR uhradí doplatek startovného 1000 CZK.
  • Startovné zahrnuje:
  • Náklady spojené s organizací (administrativa, náklady na účast rozhodčích atd.).
  • Společenský a kulturní program (závěrečný ceremoniál atd.).
  • Hangárování a další náklady spojené s využíváním letiště.
    • Startovné nezahrnuje pronájem letadel, ubytování a stravu.

2.2.           Registrace

• Registraci na KP 2021 proveďte nejpozději do 10.8.2021.

• Registraci je možno provést volnou formou informováním organizátora na emailem, telefonicky nebo SMS. Forma není důležitá, ale včasnost přihlášení do soutěže pomáhá organizátorům připravit soutěž na vysoké úrovni.

2.3.           Aerovleky

• Organizátor zajistí dva vlečné letouny plus jeden jako zálohu.
  • Cena vleku je jednotná a určena následovně:
  • Aerovlek – 1200 m – 1100 CZK
  • Aerovlek –  850 m – 800 CZK

2.4.           Ubytování a strava

• Pro ubytování je k dispozici ubytovna nebo pensiony v okolí. Pro rezervaci nebo pomoc se zajištěním ubytování kontaktujte organizátora.
  • Stravování ve formě snídaně, obědu a večeře bude zajištěno organizátorem na letišti.
  • Ubytování rozhodčích zajišťuje a hradí organizátor.

2.5.           Rozhodčí

+420 777 189 173

Ředitel soutěže

web soutěže:

Aeroklub Kolín – Aeroklub Kolín (lkko.cz)

• Číslo účtu: 3434565678/2010, do popisu platby uveďte příjmení a KP2021.

Propozice ke stažení zde: Propozice_Kolinsky_pohar_2021_v2