16. ročník Memoriálu Václava Bubna v letecké rally zakončil sezónu

Přestože vyvrcholením letošní navigační sezóny mělo být Mistrovství světa v letecké rally v Jihoafrické republice, covidová pandemie rozdala karty tak, že se tímto vyvrcholením stal pro naše letecké navigátory Memoriál Václava Bubna v letecké rally, který již po šestnácté uspořádal dne 18. září 2021 Aeroklub Jaroměř, soutěž sice jen místního charakteru s některými upravenými pravidly, ale co do organizace a přípravy nic si nezadající s vrcholnými soutěžemi. Vždyť na organizaci se podílel spolu s členy AK Jaroměř i celý realizační tým české reprezentace.

Ředitelem soutěže byl předseda AK Jaroměř Martin Rezek, hlavním rozhodčím a výpočtářem Martin Hřivna, stavitelem tratí František Železný a rozhodčími Máša Hřivnová a Jiří Dodal, kterým zdatně sekundovali členové AK Jaroměř.

 

Soutěž proběhla ve dvou kategoriích, Unlimited a Sportovní (tzv. méně zkušení). 

V kategorii Unlimited (celkem 9 posádek) stáli na „bedně“:

  • 1. Petr Jonáš a Lucie Jonášová z Leteckého centra ČR s 35 body
  • 2. Adam Matouš a Vojtěch Urban z Nymburka se 49 body
  • 3. Lukáš Běhounek a Dana-Victoria Vásquezová z Leteckého centra ČR s 85 body a Marek Velát se Šárkou Vondráčkovou z Leteckého centra ČR s 85 body

 

Kategorie Sportovní (celkem 10 posádek):

  • 1. Tomáš Buben a Jan Buben z AK Jaroměř se 493 body
  • 2. Arnošt Stelšovský a Eric Eberhard z Nymburka s 554 body
  • 3. Josef Vataha (sólo) ze Znojma s 572 body

 

Na závěr nutno vyzdvihnout, že AK Jaroměř se rozhodl věnovat na transparentní účet ve prospěch pozůstalých po tragicky zesnulém kamarádovi Petrovi Vestfalovi částku Kč 10.000,-.

Děkujeme organizátorům za krásné sportovní i společenské zážitky a již se těšíme na příští rok na 17. ročník této soutěže.

Úplné výsledky v obou kategoriích naleznete na  www.flynavigation.eu v sekci „Ke stažení“