Memoriál Josefa Ebra 2021

Po dvou letech opět na místě činu. Nastal klasický závěr českého poháru, poslední závod parasezony 2021.

Začátek nevypadal vůbec slibně. Den před závodem přinášel dešťové přeháňky, ba i samotné sobotní ráno bylo sychravo. Ale kde je vůle, je i cesta a matka příroda se umoudřila.

Nástup odstartoval závod, ačkoli první start Anduly skončil díky nízké oblačnosti, bez výsadky. Všechny od začátku dozorovala nejen osvědčená skupina sudích v tradičním složení, letos přibrala čestného člena Soničku. Následujících 6 kol a následný finálový již proběhli hladce a ve skvělém tempu. Všech 6 týmů, odskočilo jak se říká na první dobrou. A už se blížilo velké finále. Letos se velké finále nedá nazvat přesněji. Celý závodní den se rozhodovalo o vítězi českého poháru. A právě do posledního startu šli rivalové Jiří „Černoch“ Černý a Michaela „Myš“ Mynářová. V závěrečném finálovém startu si Černoch šlápl 5 a Myš zakončila zcela nekompromisní 0, kterou ovládla Český pohár a zajistila si i první místo našeho Memoriálu. A že to bylo velké finále letoška podpoří i fakt, že poslední skok sezóny dělil Černocha a Míšu o pouhé 3 body v závěrečném pořadí. Bylo třeba, aby poslední paragán ve vzduchu „šlápla“ cokoliv mezi 0–2 cm.

Po zasloužené a dlouhé gratulaci Michaele Mynářové jsme se dočkali vyhlašování vítězů. Vše dnes klaplo jako dobře promazaný stroj a slavnostní vyhlášení vítězů na sebe nenechalo dlouho čekat. Letošní ročník Memoriálu Josefa Ebra 2021 ovládli 1. Michaela Mynářová, 2. Petr Chládek, 3. Jiří Černý. Gratulujeme vítězům, čest poraženým a děkujeme za hojnou účast letošního ročníku a za dobrou náladu všem zúčastněným i z řad organizačního týmu a diváků.

Výsledky ke stažení: Výsledky Memoriál Josefa Ebra 2021 Výsledky_Český_pohár_2021