Jaké byly Looping days 2021?

O víkendu 25.–26. 9. 2021 se na letišti v Benešově konala náborová akce Aeroklubu České republiky s názvem Looping days. Ta byla uspořádána aeroklubem GAC Benešov a jejím účelem bylo najít nové bezmotorové akrobaty. Zájemci přijeli nebo přiletěli z různých vzdálených aeroklubů – například z Rakovníka, Kunovic, Klatov nebo z Jičína.

Celkem se akce zúčastnilo 16 akrobatů, z toho 9 úplně nových adeptů, 4 instruktoři (Miloš Ramert, Miroslav Černý, Jan Sobotka, Václav Polívka) a 3 současní juniorští akrobati. Všichni využili akci za různými účely. Krom toho, že pomáhali s organizací, tak se například přeškolovali na výkonnější kluzáky anebo se učili nové akrobatické prvky a udržovali si akrobatické návyky. Provoz zabezpečovaly dva vlečné letouny Z-226MS, ve kterých se vystřídalo 5 vlekařů. Ti do vzduchu tahali 3 typy kluzáků – ASK-21, S-1 SWIFT a MDM-1 Fox. Piloti absolvovali několik letů, ve kterých byli seznámeni s akrobacií a poté si sami zkoušeli odlétat základní akrobatické figury nebo sestavy podle výcvikové osnovy. 

I díky počasí, které bylo jako objednané na takovou akci, se celý náborový víkend velice vydařil a odlétalo se dohromady 54 akrobatických startů. Snad nováčky elán neopustí a příští sezónu je uvidíme soutěžit v kategoriích Basic nebo Sportsman.