SPECIÁL B Meteo: Praktická letecká meteorologie pro piloty

Časopis Flying Revue vydal sborník článků o meteorologii, které napsal RNDr. Jacek Kerum. V loňském roce se redakce rozhodla z těchto článků vydat sborník. Do prodeje šel na začátku listopadu a do Vánoc byl celý náklad rozebrán.

Pro neuspokojené zájemce o Sborník máme dobrou zprávu: vzhledem k trvajícímu zájmu o tuto publikaci se redakce časopisu FR rozhodla vydat dotisk. Je již v prodeji a je možné si ho v redakci objednat zde:

https://www.flying-revue.cz/specialni-cislo-casopisu-flying-revue-limitovana-edice-meteo

Myslíme si, že se toto dílko může hodit nejen při základním školení pro nové zájemce o létání, ale například i při zimním školení, neboť podmínkou pro psaní článků bylo, že každá kapitola by měla být uzavřeným celkem, ale musí na sebe logicky navazovat. Text by měl být doprovázen vhodnými obrázky a musí být srozumitelný jak lidem, kteří meteorologii znají, mají zkušenost s létáním a měl by být pro ně připomenutím potřebných znalostí, ale zároveň musí být srozumitelný pro laiky, kteří si časopis kupují – tedy odborně správně, ale zároveň z pohledu fyziky co nejméně náročně.  

Je třeba upozornit, že to není učebnice, ale průřez znalostí meteorologie, který by měl být pro zájemce startem k prohloubení vědomostí a zároveň by měl stačit pro základní pochopení dějů v atmosféře, se kterými se hlavně mladý adept na létání ještě nesetkal.