Konkurz na pořádání mistrovských plachtařských soutěží v ČR

Plachtařská komise vypisuje tradiční výběrové řízení na organizátora tří mistrovských soutěží. Doufáme, že situace s covidem bude čitelnější a že soutěžní sezóna se vrátí k normálu. 

 

Termíny konání významných soutěží 2022 a konkurz na jejich pořadatele

Plachtařské mistrovství ČR
21. 5.-12. 6. 2022 (preferované období, vybrat termín 14 dní)

Plachtařské mistrovství ČR juniorů
2.-17. 7. 2022 (preferovaný termín)

Plachtaršké mistrovství regionů 
2.-17. 7. 2022 (preferovaný termín)

 

Pro informaci – Mistrovství světa v plachtění Juniorů (Tábor)
31. 7.-14. 8. 2022Zájemce o pořádání PMČRj nebo PMRg může nabídnout pořádání těchto závodů společně podobně jako tomu bylo v letošním roce nebo samozřejmě jako samostatné závody. Nízká cena není rozhodující kritérium pro výběr pořadatele. Nabídky zasílejte nejpozději do konce října na adresu komise pk@aecr.cz

PK vnímá problémy PMRG a to ze všech úhlů a hledá nejvhodnější a spravedlivé řešení a podporu jak pro závodníky, tak pro organizátory soutěží. PK řeší úpravu soutěžního řádu tak, aby byly vícedenní soutěže proti pohárovým jednoznačně zvýhodněny. Nejdemokratičtější řešení je úprava koeficientu podle počtu platných disciplín (8.4.4 SŘ) na kterém se všichni členové PK shodli, ale také se nevylučuje možnost už prvotního nastavení podle 8.4.1 SŘ. Vzhledem k nutnosti úpravy soutěžního řádu tak, aby byl co nejvíc v souladu s aktuálním zněním FAI Annexu, není ještě nová verze finální. Bude venku do konce roku a v platnosti od ledna 2022.  

Tento článek byl publikován 1. 10. 2021 na plachtařském fóru gliding.cz