Mistrovství České republiky FS4 a VFS 4 indoor 2022

V sobotu 22. 1. 2022 proběhlo v rámci soutěže Czech Open 2022 Mistrovství České Republiky v disciplíně FS4. Soutěže se účastnil rekordní počet 19 týmů FS4 a tři týmy VFS. Zajímavá byla i zahraniční účast týmů z Polska, Maďarska a Itálie. Účast týmů mohla být ještě větší, kdyby nezasáhl Covid 19, který znemožnil účast asi třem týmům a to včetně naší juniorské reprezentace Flying Rebels.

MČR bylo nominační soutěží pro nadcházející Mistrovství Evropy. Reprezentační družstva ukázala svoji připravenost i v mezinárodní konkurenci a kromě vysoké výkonnosti též obsadila stupně vítězů. Tým CUBS, jako náš nejlepší tým pro ženskou reprezentaci, porazil náš seniorský tým pro kategorii Open. Výsledek Flying Circus 24,8 průměrných bodů není vůbec špatný a dává naději na umístění do 5. místa na ME.

V juniorské soutěži chyběl tým Flying Rebels, který svoje kvality ukazuje na pravidelných soutěžích ETL. Druhý juniorský reprezentační tým skončil v mezinárodní konkurenci v kategorii AAA na 5 místě. Výkon 17,8 bodů je velice dobrý a vzhledem k tomu, že na ME budou létat v lehčí kategorii AA, dává naději na dobré umístění.

V kategorii AA zvítězil tým Dragonflies před Rusalkami, jako záložní juniorské týmy.

V ostatních kategoriích se účastnily juniorské týmy v různém stupni výkonnosti. Sice neobsadily první místa a nenajdeme je na stupních vítězů, ale soutěžily s nasazením a je zde naděje do budoucna na výběr nových reprezentačních týmů. Z Moravy přijely oba týmy Smajlíků a v Praze na ně čekal tým Smart Fish.

V nejlehčí kategorii Rookie vyhrál tým MCBP následován týmem Dycky Most a Moravian Flyers. Tyto týmy dávají naději, že rozšíří startovní pole i outdoorové variantě této disciplýny.

Náš reprezentační tým VFS4 Vertical4s měl díky zahraniční účasti důstojnou konkurenci a obsadil čestné druhé místo. Chlapci sice pokukovali po lepším umístění, ale bohužel 15,4 bodů není jejich nejlepší výkon.

Kompletní výsledky najdete zde: https://www.intimescoring.com/Meet

Videa zde: https://youtube.com/playlist?list=PLxiKC3fL53SPnljmiPLG1lsniOr6-ZCaz

A čerstvé ohlasy ze světa: https://www.skyleague.com/news/152413/