PARASKI WORLD-CUP SERIES 2022 GALLIO / LE MELETTO ITÁLIE

První březnový víkend se v italském lyžařském středisku Le Meletto, Gallio konal druhý závod světového poháru v paraski.

Po 3 letech se podařilo organizátorům v zahraničí uspořádat závod Světového poháru mimo ČR.

V pátek se začalo na velmi dobře připravené tvrdé trati obřím slalomem. Závodníci měli před sebou dvě soutěžní kola. I přes to, že tým neměl možnost k žádnému dlouhodobějšímu tréninku, zazávodil dobře a po své slabší disciplíně se držel na krásném 4. Místě. Značný podíl na tomto výsledku měl i Jirka Černý, který se tentokrát představil nejen v roli závodníka, ale i jako lyžařský sevisman týmu. Díky jeho perfektní práci v improvizovaném prostředí měli členové českého reprezentačního týmu připraveny lyže v prvotřídní kvalitě.

Počasí nám neumožnilo zahájit soutěžní seskoky hned první soutěžní den. Na závodníky už tedy čekal jen večerní slavnostní raut, kde organizátoři jen potvrdili stoprocentní připravenost závodu a všichni tak měli možnost ochutnat delikatesy italské kuchyně v celé její šíři.

V sobotu dopoledne se tedy rozběhl program druhé soutěžní disciplíny – seskoků na přesnost přistání. Podařilo se uskutečnit 5 kol a týmu se začalo dařit stahovat ztrátu z lyží. Ukázal kvality ve své silnější disciplíně a po pěti kolech ztrácel na 3. Místo již jen 6 cm. Po večerní intenzivní analýze výkonu v prvních 5 kolech a rozboru videí jednotlivých seskoků byl tým připraven do posledního nedělního soutěžního kola, aby se posunul na stupně vítězů.

Přes počáteční nepřízeň počasí se podařilo šesté soutěžní kolo zrealizovat. V nelehkých soutěžních podmínkách se projevila zkušenost a soutěžní vyzrálost českého týmu a jedině a právě proto se svým nejlepším výsledkem v 6. Kole posunul na třetí místo před rakouský tým.

Čeští reprezentanti tedy berou 3. místo a za 3 týdny je čeká finálový závod Světového poháru v rakouském Alpendorfu.