PARASKI WORLD CUP SERIES 2022 – SANKT JOHANN IM PONGAU, AUSTRIA

Ve dnech 1.–3. dubna 2022 se konal třetí a zároveň poslední závod Paraski World Cup Series 2022 v rakouském středisku Alpendorf/St. Johann i.P./ Flachau.

ČR reprezentovalo 5 závodníků. PARASKI CZECH „A“ TEAM ve složení Radim Bednář, Jiří Černý, Martin Gabla a Petr Chládek sen. doplnil po větší odmlce dlouholetý reprezentant ČR Pavel Pígl.

První den závodu je tradičně dnem, kdy se „odjede“ obří slalom. Tentokrát počasí rozhodlo o tom, že se jako první odstartovala disciplína přesnost přistání. Dvě kola odskákána a my jsme v průběžném pořadí na 2. místě. Ale lyže stále ještě před námi. V sobotu dopoledne vyrazíme na trať naší slabší disciplíny s odhodláním poprat se s těmi nejlepšími jako rovný s rovným.

Díky skvostně připraveným lyžím od servismena a člena PARASKI CZECH „A“ TEAM Jirky Černého jsme v silné konkurenci alpských týmů dojeli na parádním 4. místě. Takže jsme zůstalí stále ve hře o medaili!

Stejně jako v italském Galliu jsme stáli před úkolem dohnat ztrátu z lyží bezchybným výkonem
v dalších kolech přesnosti přistání…. A stejně jako v italském Galliu jsme tuto „hru nervů“ zvládli lépe než soupeři a výsledkem je další třetí místo PARASKI CZECH „A“ TEAM.

V jednotlivcích si v tomto závodě nejlépe vedli Radim Bednář a Petr Chládek sen., kteří obsadili
v disciplíně přesnost přistání vynikající 1. a 2 místo. To znamenalo 5. a 6. místo v celkovém pořadí jednotlivců. Petr Chládek sen. navíc zůstal za medailovými pozicemi i v celkovém pořadí tohoto závodu v kategorii Masters o pouhý 1 cm a skončil tak 4.

A jak to dopadlo v celkovém hodnocení PARASKI WORLD CUP SERIES 2022? PARASKI CZECH „A“ TEAM potvrdil výbornou formu v letošní sezóně ve všech třech závodech seriálu pokaždé třetím místem a zajistil si tak vynikající 3. místo v celkovém pořadí Paraski World Cup Series 2022.

Dosažené trofeje budou předány a uschovány u bývalého šéftrenéra českého týmu Petra Jireše, který byl dlouhá léta hlavním mentorem naší reprezentace a na jehož radách dodnes stavíme svoji závodní přípravu.

PARASKI WORLD CUP SERIES 2022 je za námi a je čas plánovat sezónu 2023. Děkujeme Aeroklubu ČR a Sportovní komisi AeČR za podporu.