Pietní vzpomínka k 80. výročí seskoku parašutistů ze skupin INTRANSITIVE a TIN

Jménem plzeňské jednoty Československé obce legionářské Vás srdečně zveme na pietní vzpomínku konanou k 80. výročí seskoku československých parašutistů ze skupin INTRANSITIVE a TIN, vysazených v dubnu 1942 z Anglie do okupované vlasti. Vzpomínková akce se uskuteční u pomníku před chatou Václavka, nedaleko obce Teslíny (viz mapu https://mapy.cz/s/kacenutede) u Věšína, v sobotu 23. 4. 2022 od 13:00. Akce začne seskokem parašutistů a následovat bude pietní akt s položením květinových darů u pomníku.

Po skončení programu u Václavky se účastníci přesunou do Společenského centra Paňáčkovna ve Věšíně (č. p. 35, viz mapu https://mapy.cz/s/manunepasu), kde bude připraveno malé pohoštění a akce bude pokračovat doprovodným programem v podobě přednášek a ukázek vybavení příslušníků československého odboje. Budeme rádi, když se společně s námi zúčastníte i druhé části programu, která začne ve Věšíně v 15:30.

Předem děkujeme za potvrzení účasti. Zároveň upozorňujeme, že pomník se nachází v CHKO Brdy, přičemž k vjezdu do prostoru je pro všechna motorová vozidla mimo IZS potřeba povolení vydané Vojenskými lesy a statky ČR. Pomník je dostupný pěšmo nebo na kole po stezce od obce Teslíny. Pro účastníky, kteří nejsou tělesně zdatní trasu k pomníku zvládnout pěšmo, je po předchozí domluvě s organizátory (plzen@csol.cz či 604 990 282) možné zařídit odvoz z obce Teslíny.

 

Těšíme se na společné setkání při společné vzpomínce na významné osobnosti československého odboje!

 

S uctivým pozdravem

Kateřina Jandíková, organizátorka, a Jindřich Plescher, předseda jednoty

 

Československá obec legionářská – jednota Plzeň

Štefánikovo náměstí 1, Krajské vojenské velitelství Plzeň

304 50 Plzeň

www.csol.cz | www.facebook.com/csolplzen