Potkali jsme se u Kolína – ročník 2022

V sobotu 23. 4. 2022 se uskutečnil druhý ročník navigační soutěže Potkali se u Kolína.

Závodů se zúčastnilo 15 posádek, které porovnali své navigační schopnosti ve dvou etapách. První byla postavena a vyhodnocena podle pravidel FAI pro leteckou rally a závodníci si na ni vyzkoušeli i konstrukci části tratě. I přes počáteční obavy se všichni úspěšně vrátili na letiště. V této etapě nejlepší výkon předvedli v rekreační kategorii Lenka Stárková a Tomáš Jirmus a Matouš Adam a Tereza Skořepová v kategorii sportovní.

Po obědě následovala druhá etapa, po vzoru navigačního poháru Petra Tučka, každoročního seriálu závodů LAA. Zde si závodníci oproti první etapě vyzkoušeli přesnou navigaci po klikatici. Tuto etapu v rekreační kategorii opět ovládla Lenka Stárková s Tomášem Jirmusem, kteří se tím pádem umístili celkově na prvním místě. V kategorii sportovní kartami zamíchali Lukáš Běhounek a Dana Vasquezová, jejichž skvělý výkon ve druhé etapě je vystřelil také na první místo.

Věřím, že si všichni soutěžící závody na maximum užili a že se budeme potkávat na dalších ročnících Potkali se u Kolína.

Štěpán Sedláček