Cup of Freedom Pilsen / Plzeňský pohár 2022

O víkendu 7.–8. května 2022 se konala úvodní soutěž Českého poháru v parašutismu CUP OF FREEDOM PILSEN 2022.

Soutěže se zúčastnilo 40 závodníků z České republiky, Německa a Rakouska. Závod probíhal za ideálních povětrnostních podmínek a na letiště Plzeň Líně zavítala řada diváků, kteří si tak zpestřili slavnostní víkend.
Závodníci oceňovali zejména vynikající sportovní, přátelskou atmosféru celého podniku, byť ke konci poznamenanou technickou závadou na výsadkovém letounu. Díky té musel být závod ukončen po 4. kole z plánovaných 8 kol. Pravidla českého poháru stanovují minimum dokončených soutěžních kol závodu na 3 kola, tedy vítězové mohli být řádně vyhlášeni.
V kategorii žen zvítězila vynikající Lenka Buršová s celkovým počtem 6 cm, za ní se umístila domácí Daniela Macichová a Blanka Vojtková.
V kategorii mužů se na první příčce umístil Gernot Alic z rakouského týmu HSV RED BULL, druhou příčku zaujal Jan Kopřiva z PARAklubu Olomouc a na třetím místě skončil Ondřej Žák z prostějovské Dukly.
V ostře sledovaném závodě družstev zvítězil německý Compaq před družstvem žen Labutě Plzeň a PARAklubem Olomouc.

Organizátoři z Aeroklubu Plzeň tímto děkují závodníkům za skutečně skvělou atmosféru a fair play, divákům za návštěvu a těšíme se na další shledání.