Tréninkové a bezpečnostní kempy na letišti v Prostějově

Letiště Prostějov je již tradičně největším centrem sportovního parašutismu v ČR. Připomeňme si například konání FAI Mistrovství světa v letech 2018 a 2014, FAI Mistrovství Evropy a FAI Světové poháry v letech 2014, 2012, 2009, 2005 nebo třeba největší celosvětový Skydiving Vector Festival, kdy startovalo nějaké letadlo s parašutisty na palubě každých 180 vteřin a na obloze byly de facto neustále vidět padáky. Naše členská organizace Skydive Czech Republic se však nezaměřuje pouze na vrcholné FAI soutěže, ale věnuje se intenzivně a systematicky i výcvikům a bezpečnosti.

 


Formation skydiving (RW) kempy

V roce 2022 se uskuteční celkem 4 “ervéčkové” kempy. Navazují přímo na vlastní metodiku pokračovacího výcviku vytvořenou na základě USPA Intagrated Student Program, kde probíhá výcvik formou 101 (jeden instruktor na jednoho studenta). Kempy se zaměřují již na práci ve větších formací – což je vždy u parašutismu ta největší zábava. Ale také na bezpečnostní aspekt skupinových seskoků.

Jak bude kemp probíhat?

Vždy v pátek proběhne teoretická příprava na učebně. Budeme si povídat o technikách “manta” pozice a práce v ní. Budeme společně sledovat instruktážní videa a dělat rozbory. A samozřejmě nejvíc pozornosti budeme věnovat bezpečnosti – swoop do skupiny, rozchody, otevírání padáku “do čistého” vzduchu.

V sobotu a v neděli budou probíhat seskoky. Vždy před seskokem budeme “sušit” na naší nové šestimetrové betonové ploše na vozíčky. Do vzduchu s námi půjde vždy kameraman a z jeho záběrů bude po seskoku probíhat debriefing.

Věříme, že nás tyto kempy posunou tak daleko, abychom se mohli zúčastnit jedněch ze závodů, které letos na našem letišti v Prostějově proběhnou: Mistrovství ČR ve FS-4 v kategoriích “Rookie”, “A”, “AA” a “AAA”. Závody FS2 pořádané SCR dle pravidel a diving pool “USPA Collegiate” nebo nejoblíbenější a mezinárodně hodně navštěvovaný “Speed star”.


FreeFly kempy

se uskuteční v termínech 27.-29.5.2022 a 26.-28.8.2022.

Jeden skok s koučem je minimálně za 3 skoky bez kouče. Posouvej hranice svých dovedností a bezpečnosti na našich kurzech FreeFly.

registrace na email: sport@jump-tandem.cz do 15.5.2022

Koučované seskoky FF pro všechny úrovně od licence B.

Pozor, nezaměňuj skills kemp za 1-1 koučing. Kdo neumí létat alespoň ve dvou, potřebuje nejdříve trénink jeden trenér na jednoho žáka (1-1).


Wingsuit – First fly course – kempy

PROSTĚJOV JE KOLÉBKOU WINGSUITINGU V ČR.

Chceš vyzkoušet létání ve wingsuitu? Neuč se sám! Přijď do naší Školy WINGSUITINGU. Naučíme tě to bezpečně.

JUMP-TANDEM v PROSTĚJOVĚ má jako jediný subjekt v ČR zpracovanou směrnici pro výuku wingsuitingu.

 • naši kouči jsou profesionálové, zúčastnili se Mistrovství světa i dalších závodů
 • v učení wingsuitingu máme více než desetiletou tradici; od roku 2010 pořádáme každoročně kurzy prvního letu ve wingsuitu i pokračovací výcviky
 • prvním naším instruktorem byl evropský mentor wingsuitingu Rolf Brombach se kterým stále spolupracujeme
 • Program:
 • teorie, bezpečnost, metodika, předpisy
 • koučované seskoky
 • mezi seskoky breefing a debreefing
 • večer – rozbory

 


Canopy piloting – létání na padáku – kempy

Kurzy létání na padáku jsou zásadní pro pochopení bezpečnosti provozu a létání na padáku i pro zvládnutí přistání za podmínek, které – řekněme – nejsou ideální. O kurzy létání na padáku je obrovský zájem. Přihlaste se co nejdřív, počet míst je omezený.

Termíny: 17.-19. 6. 2022 a 2.-4. 9. 2022

Kurz je určen pro každého, kdo chce vylepšit své přistávací dovednosti a zvýšit bezpečnost, od kategorie A a vyšší.

Kouč: Petr Směšný, Josef Hlavačka

 

LEVEL 1

 • na padáku – řízení, otáčky, přetažení, letové režimy
 • přistání – do vymezeného prostoru, předvídatelnost, proti větru, bokem na vítr, po větru do 3m/s
 • meteorologie
 • materiálová část
 • krabička na přiblížení
 • downsize
 • diskuze
 • vysazení

 

LEVEL 2

 • úprava sedu na padáku, ustrojení, poloha těla
 • řízení padáku tělem
 • pilotáž padáku (za volné konce, za řidičky, tělem)
 • nepředvídatelné situace
 • extrémní situace (outlanding, omezená plocha, nízká zatáčka, turbulence, meteorologie)
 • začátky narychlování
 • přistání po větru (neomezeně)
 • downsize, materiálová část
 • diskuze
 • vysazení

 

LEVEL 3 (MÍRNĚ POKROČILÝ)

 • létání a přistávání v narychlení, používání předních volných konců a zadních volných konců, otáčka 90°, 180°, 270°, 360° a více
 • teorie zatáčky (tělo, volné konce)
 • zónové létání
 • zlepšení performance
 • změna zatížení padáku (zátěžový pás)
 • downsize, materiálová část, diskuze, vysazení

 

Tak neváhejte a přihlaste se na kterýkoliv kemp, nebo třeba na všechny na www.jump-tandem.cz/sportovci/planovane-akce/