Výsledky 48. ročníku soutěže parašutistů MORAVSKÁ BRÁNA 2022

Paraklub Hranice pořádal již 48. ročník soutěže parašutistů „MORAVSKÁ BRÁNA“.

Soutěže se zúčastnilo 30 parašutistů. Každý z účastníků provedl během soutěže celkem 5 seskoků na přesnost přistání. Seskoky byly prováděny z letounu AN-2 z výšky 1000 metrů. Přistávalo se na vyztuženou molitanovou matraci, která byla umístěna v bezprostřední blízkosti diváků. Přesnost přistání měřili kvalifikovaní rozhodčí. Do 15 cm se přesnost měřila elektronickým diskem, do 1 metru ručně.

Kromě soutěžních seskoků mohli diváci sledovat lety ultralehkých a bezmotorových letadel, i sami absolvovat vyhlídkový let, které pořádal Aeroklub Hranice. Velkou pozornost diváci věnovali také přípravě padáků, které si sportovci balili v prostoru akce v průběhu celého dne.

Pořadatel:                 Paraklub Hranice, z.s.

Termín:                     17.–19. 6. 2022

Zaměření:                 Soutěž parašutistů v přesnosti přistání jednotlivců a družstev

Místo konání:           Letiště Hranice

Výsledková listina: Výsledková listina Moravská brána 2022