Další medaile v předposledním kole Světového poháru v parašutismu v rakouském Thalgau

V rakouském Thalgau proběhlo ve dnech 26.–28. 8. 2022 další, v tomto případě předposlední, kolo Světového poháru v parašutismu. Závodu se zúčastnilo 167 sportovců z 21 zemí. Ve složitých podmínkách včetně velmi deštivé neděle se podařilo organizátorům uskutečnit šest kol z osmi plánovaných.

České barvy reprezentovala tradičně dvě reprezentační družstva sestavená z kádru ASO Dukla Prostějov, dalším účastníkem byl tým Aeroklubu Plzeň a z jednotlivých klubových závodníků bylo vytvořeno družstvo Czech mix, další dva čeští sportovci pak startovali v družstvu HOLZREPARATUR AQUALIFE GRAZ.

Tým Dukla A skončil v napínavém finále na prvním místě. Dukla B skončila za německým družstvem na třetím místě a to o pouhý centimetr před družstvem Qataru. Nejlépe z našich si vedl Hynek Tábor, který skončil na bronzové pozici v soutěži jednotlivců. V kategorii žen potvrdila své kvality členka reperezentace ČR Blanka Vojtková, která s 11 cm obsadila rovněž bronzovou příčku

Finále Světového poháru v parašutismu hostí 22.–25. 9. 2022 švýcarské Locarno, kde bude tým Dukla A nastupovat z prvního místa průběžného hodnocení.