Výsledky HOP2022

Další ročník je za námi, závody opět utekly jako voda. Letos jsme letěli jen čtyřikrát, protože počasí první a poslední dva dny lety do termiky nedovolilo. Asi můžeme říct, že co se týče závodění, tak byly i nabušenější ročníky, ale srandy a zážitků máme plno, jako vždycky! Jsme moc rádi, že jsme neměli žádné zranění a to je nejdůležitější! Máme mezi sebou pár závodíků, kteří by se na HOPkách o ty body poprali, ale většina k nám
přijede kvůli tomu týdnu volna, zážitků, kamarádů z různých krajů naší země i mimo ní. Takže, i když se nezávodí, tak je co dělat, že? A pokud nevíte co dělat, zeptejte se v Ústí, jak si užili první dva dny.
Ty čtyři po sobě letové dny se vydařily (buď letěla klubovka i kombi a nebo nic, letos jsme se nerozdělovali). První disciplína dopadla tak nějak normálně, nic moc se nestalo a závodníci nasbírali první body a mohli se začít šponovat. Druhá disciplína dopadla velmi velmi kontroverzně pro klubovou třídu, protože počasí bylo opravdu výzvou a jen Ondra Teichman to dokázal obletět! Trvalo mu to skoro 4.5 hodiny a průměrem 38 km/h. Musel to být boj, ale nevzdal se a sklidil další den na vyhlášení velký potlesk! Ten stejný den dopadlo paradoxně parádně pro kombíky, protože jsme měli několik průměrů nad 120 km/h a nejvyšší dokonce 143.12 km/h (hádejte kdo asi). Další den se ten stejný člověk (ehm ehm Macháček) rozhodl letět svoji trať a tak ve výsledcích nefiguroval. Výsledky pro kombíky i klubovku byly napínavé, denní i celkovou bednu rozdělovalo jen pár bodů.
Rozhodnuto bylo 18.8. v poslední letěné disciplíně, který byla úspěšně oblětěna skoro všemi závodníky, takže soutěživost byla obrovská.
Po zpracování výsledků nastal čas na vyhlášení.

Hronovské orlíkovské přeháňky (ten zbytek), dopadly následnovně:

Klub HOP
(1) Oldřich Slavíček – 2256 bodů
(2) Ondřej Teichman – 2030 bodů
(3) Milan Svoboda – 2003 bodů

Kombi PPF
(1) Zdeněk Borůvka – LS 8 15 m (voda) – 2638 bodů
(2) Lucka a Vráťa Šrámovi – Nimbus 4 DM – 2621 bodů
(3) Michal Malý – Ventus c 17.6 m (voda) – 2489 bodů

Děkujeme všem za účast, těšíme se na vás za rok! Doufáme, že si všichni letošní ročník užili. Děkujeme i Petru Jiráskovi a Tondovi Teichmannovi za všechno úsilí, které do závodů vkládají.

Kompletní výsledky najdete zde: https://www.soaringspot.com/en_gb/21-hop-2022-velke-porici-2022/