MČR v klasickém parašutismu 8.–11. 9. 2022 v Jindřichově Hradci

Po zhlédnutí celotýdenní předpovědi upadli organizátoři do těžké deprese. Individuální akrobacie začala ve čtvrtek odlepením koleček AN-2 přesně v 8.00. Předpověď dávala s bídou jedno kolo. Nad Hradcem se ale držela díra a všude okolo pršelo s nízké oblačnosti. Organizátoři se rozhodli s rizikem nedokončení odstartovat ještě jedno kolo, které se podařilo odskočit celé. Bilance – 2 kola akrobacie, v které nikdo nedoufal, následně ukončil déšť.

V pátek se za vysoké oblačnosti podařilo odskákat tři kola ukončené deštěm. Brzký start v sobotu na 7.00 překazila mlha a tak se startovalo o hodinu déle. Přesto se podařilo uzavřít další dvě kola. Další vývoj počasí však seskoky zastavil a po poradě s kapitány byla soutěž ukončena pěti hotovými koly. Rozhodnutí se ukázalo jako prozřetelné, po zbytek dne a noci bubnoval na střechu vytrvalý déšť.

Večer soutěžícím zpestřila kapela a večírek v letištním baru. Závodníci se v neděli ráno rozjížděli do svých domovů za nízké oblačnosti a sílícího větru, který na rozloučení s MČR 2022 obtočil pořadatelům stan okolo sloupu s větrným pytlem, přesto, že byl řádně ukotven.

Pro pořadatele je odměnou chvála soutěžících a zdárné ukončení soutěže. Tak zase někde příští rok.

Kompletní výsledky soutěže jsou zde: https://comp.skydivehorovice.cz/index.php