Výsledky Olomouckého poháru a finální výsledky Moravského poháru 2022

Letošní soutěžní sezónu Moravského poháru 2022 zakončili parašutisté již tradičně na Olomouckém poháru. Povětrnostní podmínky v Olomouci jsou téměř vždy složité, tentokrát to bylo obzvlášť výživné. Vítr byl sice v normě, ale jeho neustálé změny směru měnily pořadí v každém kole a závodníci si nebyli do poslední chvíle jisti výsledkem. Členové nejednoho družstva přistávali během jednoho seskoku z různých směrů a i zkušení závodníci přistávali po větru. 

Přesto se nakonec ukázala zkušenost i vyskákanost, a soutěž ovládli sportovci, kteří ukazovali vynikající výkonnost po celou sezónu.  Olomoucký pohár v jednotlivcích ovládla Lenka Buršová (PK Hranice) před Honzou Kopřivou (PK Olomouc) a Romanem Fouskem (PK Hranice). Soutěž družstev vyhrálo družstvo složené ze dvou klubů L.Buršová, R.Fousek (oba PK Hranice) a Rosťa Salamon a Pavel Nytra (oba PK Ostrava). Na druhém místě skončilo domácí družstvo z Olomouce – R.Kopřiva, Zd.Hanák, Zd.Jentschke a K.Štencl, třetí místo pak obsadilo družstvo ve složení B.Vojtková, M.Horák, M.Vrána a M.Mynářová.

 

A protože to byla i poslední soutěž Moravského poháru, vyhlásily se  zároveň i výsledky této soutěže. Tentokrát to byl součet pouze tří soutěží, poněvadž hned ta první se nedoskákala díky vyšší moci, jak se teď často používá. Celkem v průběhu roku zasáhlo do Moravského poháru 30 závodníků, z toho plná polovina byla na všech soutěžích tohoto poháru. Bylo by jich asi více, kdyby se jedna soutěž nepotkala s přípravou reprezentatek na MS. Možná, že i souboj o konečné pořadí by byl dramatičtější. Snad se sportovní kalendář na příští rok podaří udělat včas a bez těchto kolizí. 

Tato absence však vůbec nesnižuje kvalitu a výsledky Honzy Kopřivy (PK Olomouc), který celkem spolehlivě a s velkou převahou celý Moravský pohár 2022 ovládl a obhájil tak loňské prvenství. Na druhé místo se nakonec probojoval Zdeněk Hanák (PK Olomouc) a třetí místo obsadila Lenka Buršová (PK Hranice).

 

Velká gratulace všem vítězům a poděkování všem ostatním závodníkům za účast. Obrovský dík i pořadatelům za to, že jsme vůbec měli možnost závodit. Není to jednoduché a ani do budoucna nebude. 

Kompletní výsledky zde: Výsledková_listina Olomouc2022

R.Salamon