První soutěžní lety na ME letounů v akrobacii kategorie Advanced (EAAC 2022)

Prvními soutěžními lety začalo ME letounů v akrobacii kategorie Advanced v Rumunsku. Českou republiku zastupuje početné mužstvo ve složení Miroslav Černý, Jaromír Čihák, Petr Jonáš, Lukáš Pařízek a Adam Ondrejka.
Po prvním odlétaném programu jsou karty rozdané a náš tým z toho nevychází vůbec špatně. Sice je patrný velký rozdíl mezi jednotlivými závodníky, ale stále se jedná o první program.
Družstvo České republiky je v celkovém hodnocení třetí. Nejlepšího výsledku 77,001 % dosáhl Lukáš Pařízek a startuje z 6. místa. Další v pořadí je Petr Jonáš se 73,114 % na 16. místě. Kvalita závodníků je tedy vysoká a mezi špičkou a polovinou startovního pole je rozdíl pouhých 5 %. V dalších programech se výkony více rozprostřou a o napínavé přesuny v pořadí nebude nouze. Držte našim borcům palce!

Výsledky v prvním programu: https://www.civa-results.com/2022/EAAC_2022/single_R001s01.htm