Náborový akrobatický víkend Looping Days 2022

Jste piloty nebo pilotními žáky, jste členy aeroklubu a líbí se vám akrobacie na kluzácích? Chtěli byste si ji nezávazně vyzkoušet a rozhodnout se, zda se případně budete tomuto atraktivnímu sportu věnovat? Chcete získat informace o výcviku akrobacie na kluzácích nebo o soutěžních kategoriích? Právě pro vás pořádáme tradiční Náborový akro víkend – Looping Days na letišti Benešov o víkendu 15. a 16. 10. 2022. 

Looping Days pořádá aeroklub GAC Benešov ve spolupráci s Odbornou sportovní komisí Aeroklubu ČR pro leteckou akrobacii na letišti Benešov – Bystřice.

Pro seznamovací akrobatické lety budou připraveny dvoumístné kluzáky – cvičný akrobatický Schleicher ASK-21 a vysokovýkonný soutěžní MDM-1 Fox a také kvalitní akrobatičtí instruktoři, medailisté M.ČR a úspěšní členové reprezentace ČR.

Bližší informace získáte u letového ředitele GAC Benešov Miloše Ramerta přes mobil nebo SMS zprávu na čísle +420603927241 nebo přes e-mail: gac@centrum.cz.

Kdo chce odlétat více nebo hned zahájí akrobatický výcvik do úrovně BASIC, může zůstat oba víkendové dny, jen je potřeba včas oznámit potřebu zajištění noclehu. Nevypočitatelné počasí letošního podzimu s meteo. komplikacemi (výška základen mraků nebo déšť) může omezit vysoké aerovleky, kdy akrobacie na kluzáku začíná standardně ve výšce 1300 m a v nouzi lze něco odlétat nejméně z 800 m. Proto jsme připraveni se zájemci létat i v náhradním termínu o týden později 22. a 23.10.

Cena jednoho akrobatického letu z výšky 1300m AGL je pro členy Aeroklubu ČR 1800 Kč včetně aerovleku a přistávacích poplatků. Instruktor létá zdarma. 

Srdečně zve Glider Aerobatic Club Benešov a OSK Akro Aeroklubu ČR!