Nejlepším leteckým sportovcům poblahopřeje i nově zvolený prezident

V rámci akce Letecký sportovec roku 2022 budou oceněni reprezentanti České republiky, kteří v loňském roce získali na mistrovství světa a Evropy zlaté medaile.

Vyhlášení osobností Letecký sportovec roku 2022 proběhne na letišti v Roudnici nad Labem v pondělí 6. února 2023 v čase od 12.30 do 14.30 a bude vysíláno živým přenosem na programu ČT sport. V rozsahu, který umožní počasí, budou součástí programu i ukázky leteckých sportů a techniky.

Nejlepší letecké sportovce přijede ocenit i celá řada významných hostů v čele s nově zvoleným prezidentem ČR, armádním generálem v. v. Ing. Petrem Pavlem, M.A. Svoji účast mimo jiné potvrdili ministr dopravy Mgr. Martin Kupka, velitel vzdušných sil Armády ČR Ing. Petr Čepelka, generální ředitel Řízení letového provozu Ing. Jan Klas, předseda Národní sportovní agentury Mgr. Ondřej Šebek, předseda Sdružení sportovních svazů České republiky JUDr. Ing. Zdeněk Ertl, herec Ondřej Vetchý, režisér Václav Marhoul a další. 

„Vyhlašování našich nejlepších sportovců je vzácnou událostí a příležitostí, při které se každoročně setkávají výjimečné osobnosti leteckých sportů. Odborné sportovní komise musely vybrat pouze deset nejlepších sportovců a týmů. Ocenění by si zasloužilo i mnoho našich dalších úspěšných reprezentantů, kteří z mistrovství světa a Evropy přivezli celkem 65 medailí, z toho 21 zlatých. Mám radost, že se letos potkají i se vzácnými hosty z oblasti našeho politického, vojenského a sportovního života,“ říká Vlastimil Dvořák, prezident Aeroklubu České republiky. 

Ceremoniál předávání není z kapacitních důvodů přístupný veřejnosti, ale venkovní program ano. U novinářů je vyžadována akreditace nejpozději do 5. 2. 2023. Informujte se na sec@aecr.cz