Podřipský přesnař 2023

V sobotu 22. 4. 2023 se konal Podřipský přesnař jako součást představení na tradiční Řipské pouti. Je to veliká propagace parašutistického sportu, protože pouť navštíví tisíce návštěvníků a proto pořádající Paraklub Říp zařadil i kategorii mimo soutěž, kde sportovci přistávají na vedlejší plochu. Soutěž je velmi náročná, protože místo doskoku je na úpatí hory mezi stromy a ještě je obklopen diváky. Dále je pro organizátory náročné převážet přes davy návštěvníků a kolony aut závodníky zpět na startovací plochu roudnického letiště. Do soutěže se přihlásilo osm závodníků s velkými zkušenostmi, kteří reprezentují naši republiku i v zahraničí mají naskákáno tisíce seskoků.

Soutěžili jednotlivci a na místě vybrané dvoučlenná družstva v pěti kolech. Počasí nám přálo a podařilo se dohromady naskákat sedm nul. Ovšem ty o vítězi nerozhodly, protože Martin Gabla z Paraklubu Vrchlabí, kterému se nula nepodařila, ale s celkovým součtem vzdálenosti doskoku jedenáct centimetrů byl jasným vítězem. Na druhém místě byl Zděnek Jentschke z Ústí nad Orlicí s celkovým součtem vzdálenosti dvaadvacet centimetrů a třetí místo obsadil Martin Kumžák  se sto šesti centimetry. V týmech vyhráli jmenovaní Martin Gabla a Martin Kumžák, druhý byli Zděnek Jentschke a Zděnek Hanák se a třetí místo obsadili Fero Smolen a Jan Kopřiva.

Dále se účastnilo akce dalších osm sportovců kteří skákali mimo soutěž pro pobavení diváků. Všem se akce líbila, protože za slunečného počasí vidět za volného pádu naši horu Říp je určitě zážitkem. I zde někteří stihli udělat pět kol seskoků.

Zakončení akce bylo vyhlášení výsledků na tribuně Řipské poutě. Vyhlášení a předání darů pro vítěze se zúčastnil prezident Aeroklubu České republiky Vlastimil Dvořák, kterému za Parakub Říp děkuji. Dále bychom chtěli poděkovat sponzorům hlavně městu Roudnice nad Labem bez kterého bychom akci nemohli pořádat.