Propozice XXV. Ročníku mezinárodní soutěže – Priessnitzův pohár 2023

15.–16. 7.  2023 Jeseník  Mikulovice – LKMI

1. Cíl soutěže

-určit vítěze XXV. ročníku Priessnitzův pohár,

-určit nejlepší čtyřčlenné družstvo.

1. Všeobecná ustanovení

pořadatelem soutěže je Paraklub Jeseník

Priessnitzův pohár je zařazen do Moravského poháru, je to otevřená smíšená soutěž mužů a žen jednotlivců  a 3 členných družstev v přesnosti přistání.

Přihlášky do závodů se zaplacením startovného jsou do10.7.2023, přihlášení později je s přirážkou a´  200 Kč

Prezentace je 14.7.2023od 14.00 hod. do 22.00 hod.  na letišti Mikulovice, okres Jeseník, během ní bude kontrolována platnost dokumentace závodníků, včetně pojištění

Startovné a seskoky na závodníka je 3400 .- Kč, platí se u prezentace v hotovosti v případě předčasného ukončení soutěže a v případě neletového počasí, bude závodníkovi vrácena částka

420.- Kč za každý neprovedený seskok.Závod  je na 6 kol.

Je možné ubytování ve vlastních stanech 80 Kč za osobu a den, možnost stravování je na letišti, ubytovna Aeroklubu  300 – 400 Kč Kč/osoba a den , pokud Aeroklub nestanoví jinak.- nabídka jen do naplnění kapacity.

Pořadatel si vyhrazuje právo změny propozic a programu po dohodě s hlavním rozhodčím,  závod  je na 6 kol.

Pořadatel si vyhrazuje právo změny propozic a programu po dohodě s hlavním rozhodčím.

1. Pravidla soutěže

Soutěž a seskoky budou prováděny v souladu s V-Para-1 a sportovním řádem FAI a regulemi Moravského poháru, na 6 soutěžních kol (min. 2 kola) z výšky 800 –  900 m a do síly větru 8m/s, ve 3- členných družstvech, soutěžní družstva mohou být smíšená  – muži i ženy.

Do celkového výsledku se počítají všechny provedené seskoky, všech členů družstva.

Seskoky se započítávají i do soutěže jednotlivců. Hlavní rozhodčí v souladu se soutěžním řádem povoluje  opakované seskoky .Každý seskok je zpoplatněn.Nafukovací matrace 5×5 m, měření se provádí do 1 m od středu, 0 cm – 16 cm se měří  elektronicky, nula je 2 cm.

Vítězem se stane družstvo a jednotlivec s nejnižším součtem v cm, v případě rovnosti rozhoduje o pořadí větší počet nul,   případně rozskok.

Soutěž lze ukončit    (v případě špatných meteorologických     podmínek, technických problémů apod.) v jakékoliv části soutěže. Výsledky pak budou vyhlášeny z provedených seskoků.

1. Technické podmínky

Seskoky budou prováděny z letounu Cessna 182L , případně L60

Kapitáni družstev jsou odpovědni za dokumentaci, způsobilost a výstroj družstev.

Během soutěže mohou být pořadatelem závodníci kontrolováni na alkohol a drogové látky.

1. Časový plán soutěže

Pátek 14.7.2023

16.00 – 22.00                            prezentace, tréninkové a volné seskoky ( 450 kč/seskok )

sobota 15.7.2023

6.00 – 6.30                            prezentace

6.45  – 7.00                            rozlosování, zahájení soutěže

7.00  -20.30                         soutěžní seskoky, ukončení soutěže, vyhlášení výsledků

ukončení, případně jeho posunutí na neděli, rozhodne pořadatel

neděle 17.7.2022

7.00 – 16.00                           záložní termín pro dokončení soutěže

1. Ceny

V jednotlivcích za 1 – 3 místo – dle možností peněžitá  cena, první 3000.-, druhý 2000.-, třetí 1000.- . V družstvech za 1 – 3 místo  cena dle možností.

Na podporu mladých a začínajících parašutistů kategorie A B C a do 400 seskoků pro nejlepší z této kategorie obdrží

První.  – 3000.-,  Druhý – 2000  .- ,  Třetí  1000 .-

1. Protesty

Protesty je možno podávat do 30 min po oznámení výsledků daného kola písemně do rukou hlavního rozhodčího současně s nevratným  vkladem 400 Kč a uvedením článku FAI, který byl porušen.

1. Vedení soutěže

ředitel soutěže          Jaroslav Balcárek

hlavní rozhodčí       Hanka Moudrá

sbor  rozhodčích               bude představen při zahájení soutěže