Výsledky 8. ročníku Poháru Moravy

Ve dnech 23. a 24. 6. 2023 se na letišti Aeroklubu Kyjov uskutečnil 8. ročník Poháru Moravy v bezmotorové akrobacii. Soutěže se zúčastnilo 15 pilotů, kteří soutěžili ve třech kategoriích. V pátek proběhly tréninkové lety a v sobotu každý závodník absolvoval dva soutěžní lety.

Bohužel ale hlavní slovo mělo jako u všech leteckých sportů počasí. Původní termín soutěže byl zrušen a ani v náhradním termínu se příroda nerozhodla nastavit přívětivou tvář.  Soutěžní lety byly zahájeny kvůli nízké oblačnosti až po poledni, a také vítr byl hraniční. Oblačnost nedovolila začít akrobacii v obvyklé výšce, a proto byly sestavy pokráceny pro všechny soutěžní kategorie. I přes nižší výšku a limitní  hodnoty větru podali soutěžící kvalitní výkon. 

U kategorie Sportsman je znát začátek sezóny a nižší rozlétanost, podobně tomu je i v kategorii Intermediate. Naopak závodníci v Advanced musejí předvádět stabilně skvělé výsledky – a to se také prokázalo. S výsledky nad 60 % si všichni své místo v reprezentační kategorii zaslouží. Mimou soutěž jako hodnocené trénink léta Oliver Adamy v kategorii Unlimited. I když se mu některé figury povedly excelentně a získal hodnocení 10, celkově byl výsledek nevyrovnaný a úřadujícího mistra světa v kategorii Advanced čeká v Unlimited ještě spousta práce. Každopádně do dvou reprezentačních kategoriích přicházení noví velmi silní hráči v juniorském věku a pokud jim elán vydrží, nemusíme mít o medailové výsledky z mistrovství světa obavy. 

Klasické zakončení s grilovanou kýtou a sudem dalo zapomenout na prožitá příkoří a za rok se zase v Kyjově sejdeme! 

 

Výsledky soutěže: https://acroscoring.aecr.cz/kyjov2023/