Výsledky druhého kola Světového poháru na přesnost přistání ve slovinském Bledu

Ve dnech 22.-25. 6. 2023 se konalo druhé kolo Světového poháru v parašutismu na přesnost přistání ve slovinském Bledu. Předpověď počasí byla velmi špatná již před příjezdem a doufali jsme, že se odskočí aspoň minimální počet kol k uznání soutěže. Hned první kolo se nepovedlo týmu Dukla 1 a rázem se octlo na 25. místě. Poté začalo být počasí velmi turbulentní se silným větrem. Třetí kolo už byly nárazy tak velké, že tým Dukly 2 dostal opakovaný seskok z důvodu bezpečnosti a soutěž se přerušila zhruba na dvě hodiny. Poté se zdálo, že se počasí uklidnilo, avšak při našem přistání se opět zvedl vítr a tři borci z Dukly 2 nekontrolovaně odcouvali do plochy letiště s nárokem na další opakovací seskok. V neděli se počasí konečně umoudřilo a dovolilo nám doskočit páté kolo. 

Tým Dukla 2 skončil na pátém místě a týmu Dukla 1 se podařilo vyšplhat zpět až na sedmé místo. Junior Oldřich Zbíral obhájil své první místo z Rijeky a Hynek Tábor skončil třetí v seniorské kategorii.
Tým ženské reprezentace skončil na krásném druhém místě. Nestačily pouze na tým ze Švýcarska. Třetí místo pak berou sousedky z Rakouska. V individuálním hodnocení si nejlépe vedla Míša Mynářová, která obsadila 8. místo z 35 žen. 
 
Další kolo Světového poháru se bude poprvé v historii konat na letišti v Klatovech v termínu 20.-23.7.2023. Zde nás bude reprezentovat pouze jedno družstvo mužů a žen protože druhé se zúčastní vojenských závodů ve španělské Murcii.