Vítězové MČR v bezmotorové akrobacii v kategoriích ADVANCED A UNLIMITED a Pohár starosty města Roudnice n. /L.

Od čtvrtka do soboty probíhalo na letišti v Roudnici nad Labem MČR v bezmotorové akrobacii v kategoriích ADVANCED A UNLIMITED. Společně s MČR se konala i nemistrovská soutěž – Pohár starosty města Roudnice n. Lab. v kategorii SPORTSMAN.
 
Celé této akce se zúčastnilo celkem 17 akrobatů, kteří v parných, letních dnech předváděli své dovednosti. Pro kategorie ADVANCED a UNLIMITED to byly poslední závody před odjezdem na MS do Polska. Tam naše reprezentace vyrazí za necelé dva týdny.
 
Vítězem Poháru starosty města Roudnice n./L. se stal Josef Kučera z GAC Benešov
Mistrem ČR v kategorie ADVANCED se stal Marek Veselý z GAC Benešov
Mistrem ČR v kategorie UNLIMITED se stal Miroslav Červenka z AK Most
 
Na vyhlášení výsledků i letos zavítali významné osobnosti. Mezi ně patří Ministr dopravy Martin Kupka, místopředseda NSA Roman Brandýs, starosta města Roudnice n./L. František Padělek a prezident Aeroklubu České republiky Vlastimil Dvořák a dokonce i bývalá miss ČR Kateřina Stočesová. Všichni zmínění se ujali předávání cen.
Ještě před předáváním cen si pan ministr Martin Kupka a pan místopředseda NSA Roman Brandýs vyzkoušeli akrobatický let v letounu Su-29 s pilotem Miroslavem Červenkou.
Celé závody se velice povedly a byly zalité dobrou náladou. Pořadatelé odvedli dobrou práci a soutěžící, rozhodčí i vlekaři měli vynikající zázemí. Jen ten bazén by mohl být funkční ;-).
 
S uspokojením můžeme prezentovat výsledky nominovaných členů reprezentačních družstev, kteří potvrdili svou výkonnost a správnou nominaci do reprezentačního družstva pro mistrovství světa!