Výsledky Plachtařského mistrovství juniorů a regionů ČR 2023

Poslední soutěžní disciplínou v pátek 14. července 2023 a slavnostním ukončením v sobotu 15. července jsme úspěšně završili společné plachtařské závody PMRg a PMČRj 2023. Počasí nám přálo vrchovatě a tomu odpovídá 10 platných soutěžních dnů z 13 možných! Bylo to deset dní pohodového létání na dlouhých tratích. Nepřeháníme, když řekneme, že někteří soutěžící zažili ty nejlepší „latě“ svých plachtařských kariér a zalétli si své osobní rekordy, zlaté odznaky a diamanty. A to všechno bez nehod a poškození v přátelské atmosféře na prostorném letišti. Jako organizátory z aeroklubu na dohled od Šumavy nás těší, že se nám nakonec přihlásilo 50 soutěžících, včetně zahraničních, čímž tyto závody získaly na sportovní hodnotě.

 

Jen stručný výtah z výsledkových listin:

  • Plachtařské mistrovství regionů 2023, třída Klub – 1. Pavel Řeřicha (Moravská Třebová), 2. Jan Louda (Mladá Boleslav), 3. Marek Švancara (GAC Benešov)
  • Plachtařské mistrovství regionů 2023, třída Kombi – 1. Josef Bušek (České Budějovice), 2. Jaromír Pauer (České Budějovice), 3. Michael Fík (Strakovice)
  • Plachtařské mistrovství ČR juniorů 2023, třída Klub – 1. Vít Mořkovský (Polička), 2. Jan Štastný (Brno-Medlánky), 3. Vladimir Hammer (Plzeň Letkov)
  • Plachtařské mistrovství ČR juniorů 2023, třída Kombi – 1. Lukáš Kříž (Křižanov), 2. Jaromír Macoun (Jičín), 3. Théo Manfredi (jako host z Association Aéronautique du Val d\’Oise)

Kompletní výsledky můžete prostudovat zde: Plachtařské mistrovství regionů ČR 2023, Plachtařské mistrovství ČR juniorů 2023

 

Tyto závody zapadly do mozaiky několika akcí na oslavu 100 let založení Aeroklubu České Budějovice, které vyvrcholí leteckým dnem, konaným 2. září 2023, a vydáním výroční knihy.